Jak znaleźć pracę za granicą bez znajomości języka?

Nie każdy może sobie pozwolić na znalezienie godnej pracy w Polsce. A kusi również fakt, że za trzykrotnie większą pensję można otrzymać za to samo, pracując za granicą. Dlatego ówcześnie, coraz więcej ludzi decyduje się na zatrudnienie poza Polską. Zwłaszcza, kiedy nie potrafią posługiwać się żadnym językiem obcym. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak się za to zabrać. Poniższy artykuł pomoże Ci znaleźć odpowiedź na to, i inne pytania dotyczące pracy za granicą.

Czy znajdę pracę za granicą bez języka?

Tu należy zadać sobie najpierw pytanie, jakiej pracy szukasz? Są miejsca i zawody, w których znajomość języka, przynajmniej na początku nie jest potrzebna. Nie mniej jednak, warto jadąc za granicę na dłużej, znać chociażby podstawy. Znajomość języka za granicą pozwoli Ci na:

  • samodzielne dogadanie się z pracownikiem i współpracownikami, dzięki czemu nie będziesz uzależniony od obecności kogoś tłumaczącego rozmowę,
  • samodzielne załatwianie spraw w urzędzie, u lekarza itp.
  • możliwość szybkiego awansu na bardziej odpowiedzialne stanowiska,
  • sympatię i szacunek rodowitych mieszkańców kraju, w którym przebywamy.

Prace za granicą bez języka najczęściej nie są zbyt „ambitne”. Przeważnie do tych zawodów zalicza się pomoc kuchenną, pokojówkę, prace sezonową przy zbiorach, pracę przy taśmie produkcyjnej. Nie każdemu odpowiada praca w tym zawodzie, jednak jest to z pewnością dobry start.

Pocieszeniem jest to, że przebywając za granicą i obcując z językiem na co dzień, uczymy się go niekiedy szybciej niż w szkole językowej. Oczywiście nie mówię tu o biegłości językowej, raczej o umiejętności podstawowej komunikacji.Praca za granicą to też doskonały sposób na przełamanie bariery językowej i motywacja do dalszej nauki.

Jak znaleźć pracę za granicą bez języka

Jeżeli nie umiesz porozumiewać się w języku kraju, do którego chcesz się udać, a na miejscu nie czeka na Ciebie nikt znajomy – nie jedź w ciemno! Takie coś udaje się tylko nielicznym, dlatego lepiej nie ryzykować. Może się to skończyć bardzo nieciekawie, np. brakiem wypłaty, zwolnieniem w nieprzyjemnej atmosferze lub w ogóle brakiem pracy.

Jeżeli nie znasz języka, dodatkowo jesteś narażony na oszustwo ze strony naciągaczy. Podpisując umowę, której nie rozumiesz możesz nieświadomie zgodzić się na bardzo niekorzystne warunki. Znam wiele przypadków, w których ktoś jadąc w ciemno za granicę wracał, z jeszcze większymi długami.

Pozwól sobie pomóc i skorzystaj z usługi agencji pracy! Nic Cię to nie kosztuje, a możesz tylko zyskać.

Jaka najlepsza agencja pracy?

Obecnie na rynku jest wiele agencji pracy i pracy tymczasowej. Każdy z nich ma w swojej ofercie usługi, z których możesz skorzystać i cieszyć się zdobyciem zatrudnienia. Jak zatem wybrać najlepszą? Osobiście polecam odwiedzić portal pl.europa.jobs. Agencja zmieniła nazwę, (dawniej pracujwunii.pl) poprawiła wygląd strony i zwiększyła zasięgi.

Obecnie, jakość oferowanych przez nich usług jest na wysokim poziomie, pomogli wielu osobom znaleźć zatrudnienie na terenie praktycznie całej Europy. Dzięki ich działalności, możesz mieć pewność, że znajdziesz pracę za granicą w sprawdzonym i renomowanym miejscu. A pracownicy Europa.jobs z pewnością pomogą Ci załatwić wszystkie formalności.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.