Borówki amerykańskie w Holandii – nie tylko tulipany

Praca sezonowa w Holandii kojarzyć się może głównie ze zbiorem tulipanów, który przez ostatnie lata zdecydowanie wzrósł na popularności. Ku zaskoczeniu, Holandia to również miejsce sprzyjające plantacji smakowitych borówek. Wiele osób decyduje się na ten rodzaj tymczasowej pracy nie tylko ze względu na wysokie zarobki, ale i świetne warunki życia oraz pracy. Sezonowa praca polega na krótkotrwałym wyjeździe za granicę, co pozwala na poznanie odrobiny kultury danego kraju. Choć wyjeżdżamy w kraje Europy głównie w celach zarobkowych, tak sprzyjająca aura naszego miejsca pracy, również staje się czynnikiem wyjazdu. Możliwość pracy w przyjemnej atmosferze, wypłaty wysokiego wynagrodzenia oraz możliwość pracy w pięknym słońcu i niepowtarzalnym miejscu, zdecydowanie przyciąga wielu polskich pracowników.

Na czym polega praca przy zbiorach borówki?

Praca w Holandii przy plantacji borówek polega na ręcznym zbieraniu borówki amerykańskiej. Zazwyczaj nie jest wymagana znajomość języka, a oferta pracy dostępna jest w wielu przypadków od zaraz. Często pracodawca oferuje zakwaterowanie, dlatego tak często Polacy wybierają pracę w Holandii. Długość umowy obowiązuje zazwyczaj przez cały okres wakacji, a minimalny czas trwania umowy wynosi 6 tygodni. Jeśli jesteś zainteresowany większą ilością szczegółów, wyślij CV tutaj.

Jak wygląda oferta przy zbiorach borówki w Holandii?

Oferta przy zbiorach borówki amerykańskiej wygląda zazwyczaj bardzo podobnie jak ta podczas zbiorów tulipanów. Holandia jest krajem, który oferuje bezpieczne stanowiska pracy, zwłaszcza jeśli decydujemy się na skorzystanie z usług agencji pracy tymczasowej. Taka firma zagwarantuje nam wynagrodzenie na czas, zadba o ubezpieczenie oraz zakwaterowanie, a także na pomoc koordynatora. Miejsca pracy w Holandii stale rosną, a o inne stanowiska można ubiegać się zarówno latem, jak i zimą.

Inne oferty pracy w Holandii

Holandia jest krajem, który do zaproponowania ma szeroką ofertę różnego rodzaju stanowisk i proponuje pracę w branży budowlanej, przemysłowej czy turystycznej. W zależności od upodobań zdecydujemy się na inny rodzaj pracy. Jednak dla kobiet, młodzieży czy osób o mniejszym doświadczeniu, zdecydowanie polecana jest praca na zbiorach borówki amerykańskiej lub na znanych dotąd plantacjach tulipanów.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.