Jak szukać pracy w Paryżu?

Marzysz o życiu w Paryżu? Chcesz rozpocząć nowy etap za granicą? Obawiasz się jednak, czy znajdziesz tam pracę? Zawsze warto spróbować sprostać nowym wyzwaniom! Już teraz przeczytaj o tym, jak i gdzie szukać pracy w stolicy Francji!

Poszukiwanie pracy w Paryżu – co warto wiedzieć?

Znalezienie pracy z wiadomych względów jest najważniejsze. Zastanów się, gdzie chcesz pracować. Na początku zależy to przede wszystkim od twojej znajomości francuskiego. Jeżeli nie jest zbyt dobra, znajdź pracę, dzięki której będziesz mógł się utrzymać, a w międzyczasie ucz się francuskiego, który w późniejszym czasie pozwoli ci znaleźć pracę zgodną z twoim wykształceniem, czy kwalifikacjami.

Przygotuj CV!

Wykorzystaj dostępne w Internecie wzory CV po francusku. Najlepiej, aby przed rozesłaniem przygotowanego życiorysu do pracodawców, osoba znająca bardzo dobrze francuski sprawdziła jego poprawność.

Łatwość znalezienia pracy zależy od sektora, w jakim go poszukujemy. Pracę nie jest trudno znaleźć w:

 • budownictwie,
 • gastronomii i hotelarstwie,
 • rolnictwie,
 • handlu,
 • opiece medycznej.

Należy pamiętać, że bardzo dużo zależy od naszej znajomości francuskiego. Dlatego warto zapisać się na jego kurs, będąc już we Francji albo jeszcze na długo przed wyjazdem.

Gdzie szukać pracy w Paryżu?

Pracy możesz szukać:

 • W Internecie, na portalach internetowych, serwisach społecznościowych takich jak: Linkedln, czy grupach na Facebooku poświęconych pracy we Francji.
 • W agencjach rekrutacyjnych lub w agencjach pracy tymczasowej, gdy potrzebujesz pracy na czas krótkoterminowy.
 • Zobacz również ogłoszenia o pracę publikowane w gazetach.
 • Targi pracy – będziesz miał możliwość porozmawiania z rekruterami na miejscu.
 • Wysyłaj CV do firm, w których chcesz pracować.

Jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej?

Pamiętaj, aby przygotować się na rozmowę i zdobyć jak najwięcej informacji o firmie oraz jej działalności. Obowiązkowo sprawdź również, czy spełniasz wymagania co do stanowiska, na które aplikujesz.

Przed wyjazdem do Francji

Nie zapomnij odpowiednio wcześnie przygotować lub zabrać:

 • Dowód osobisty, czy paszport.
 • Możesz wcześniej przygotować CV i listy motywacyjne, czy referencyjne z poprzednich prac.
 • Kserokopie dyplomów akademickich lub kursów, które zostały przez ciebie ukończone.
 • Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Wyjazd za granicę zawsze jest wyzwaniem!

Jednak to wyzwanie może odmienić twoje życie. Da szansę zmienić pracę, nauczysz się języka, poznasz nowych ludzi. Sprawdź oferty pracy Paryż, może wymarzona praca już czeka na ciebie!

Infografika, w których dwóch mężczyzn wita się za granicą

Praca za granicą we Francji – jak wygląda?

Jeśli poszukujesz pracy za granicą we Francji, warto wiedzieć, jakie obowiązują tam wynagrodzenia, umowy oraz jakich ofert pracy możemy się spodziewać. Wyjazd do pracy za granicą jest bardzo odpowiedzialną i dojrzałą decyzją, często niezależną od nas, a od naszej sytuacji finansowej. Coraz więcej osób decyduje się na wyjazd za granicę w celach zarobkowych z różnych powodów. Wiele osób spłaca kredyt, inni potrzebują pilnie większej ilości gotówki, a niektórzy po prostu liczą na większe zarobki, dlatego decydują się na pracę za granicą.

Praca we Francji za granica – charakterystyka

Francja jest jednym z najczęstszych krajów, w którym poszukiwana jest praca. Szeroka ilość ofert zapewnia stanowiska w wielu branżach, a sami pracodawcy we Francji niezwykle cenią sobie polskich pracowników. Wyjeżdżając do pracy, możemy być pewni dobrych warunków pracy oraz szacunku, dlatego jednym z popularnych wyszukiwań jest praca we Francji. Wyróżniają się wysoką płacą oraz szerokim wyborem. Wyjeżdżając do Francji w celach zarobkowych, można spodziewać się ofert w branży budowlanej, przemysłowej, turystycznej czy gastronomicznej. Tak szeroka oferta z pewnością pozwala dopasować stanowisko do większości osób, które interesują się wyjazdem do pracy za granicę.

Oferty pracy we Francji

Szeroka oferta prac w różnych branż pozwala dopasować oferty do większości pracowników. Ponadto, każda oferta posiada wymagania, które pozwalają wyjechać do Francji zarówno osobom mającym kwalifikacje, jak i tym bez. W zależności od wyboru oferty można znaleźć pracę bez znajomości języka francuskiego. To duże ułatwienie dla tych, którym zależy na pracy, jednak nie czują się zbyt pewnie z językiem.

Podsumowanie – jak znaleźć sprawdzoną pracę za granicą?

Jeśli decydujesz się wyjechać za granicę w celach zarobkowych, z pewnością powinieneś sprawdzić wszelkie warunki, jakie oferuje pracodawca. Wyjazd do Francji jest jednym z bardziej sprawdzonych krajów, który zapewni Ci dobre warunki pracy praz szeroką ofertę prac. Jeśli chcesz mieć gwarancję w znalezieniu dobrze płatnej pracy, warto skorzystać z usług agencji pracy tymczasowej.

Ikonografika ubezpieczenia

Ubezpieczenie pracownika sezonowego w Holandii – co powinieneś wiedzieć?

Wyjeżdżając do pracy za granicę, warto wziąć pod uwagę każdy aspekt i zadbać o wszystkie wymagane dokumenty, które zagwarantują nam bezpieczeństwo oraz pewność wypłaty wynagrodzenia. W podejmowaniu się tymczasowej pracy za granicą i nie tylko należy być niezwykle ostrożnym, ze względu na wielu pracodawców, którzy nie są sprawdzeni i mogą oszukać nieuważnych pracowników. Z tego względu oraz też wielu innych, warto skorzystać z usług agencji tymczasowej, która oferuje wyłącznie sprawdzone stanowiska pracy w renomowanych firmach za granicą. Sprawdź więcej informacji na temat ubezpieczenia oraz powodów, dla których warto wybrać agencję pracy tymczasowej.

Ubezpieczenie w Holandii

Wyjeżdżając do pracy za granicę w celach zarobkowych, pracodawca powinien zapewnić Ci ubezpieczenie oraz prawo do bezpłatnej opieki medycznej. Jest to niezbędne świadczenie w każdym kraju Unii Europejskiej. Wyjeżdżając do Holandii, warto zaopatrzyć się w EKUZ, czyli Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, dzięki której każdy Polak traktowany jest jako Holender. W skład ubezpieczenia wchodzi podstawowa opieka medyczna, czyli między innymi leczenie szpitalne, usługi stomatologiczne oraz czynności służące ratowaniu zdrowia i życia. Co więcej, leki, które przypisywane są na receptę, refundowane są w całości, dlatego posiadanie karty EKUZ jest bardzo opłacalne.

Natomiast, jeśli wyjeżdżamy do tymczasowej pracy za granicę, to pracodawca zapewnia ubezpieczenie zdrowotne, co pozwoli nam uniknąć martwienia się o opiekę zdrowotną oraz usprawni nasz wyjazd. Jednak, aby mieć pewność, iż dany pracodawca ma szczere zamiary i zagwarantuje nam ubezpieczenie, warto skorzystać z agencji pracy tymczasowej.

Agencja Pracy Tymczasowej – czy warto?

Praca sezonowa w Holandii daje wiele możliwości i ofert, które dopasować można do wielu kwalifikacji. Wyjeżdżając za granicę, chcemy się zabezpieczyć na wszelkie, możliwe sposoby, dlatego świetnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług agencji, która zajmuje się wszelkimi formalnościami, w tym umową oraz dopilnowuje, aby pracodawca zapewnił nam ubezpieczenie zdrowotne.

Zdjęcie borówek z bliska

Borówki amerykańskie w Holandii – nie tylko tulipany

Praca sezonowa w Holandii kojarzyć się może głównie ze zbiorem tulipanów, który przez ostatnie lata zdecydowanie wzrósł na popularności. Ku zaskoczeniu, Holandia to również miejsce sprzyjające plantacji smakowitych borówek. Wiele osób decyduje się na ten rodzaj tymczasowej pracy nie tylko ze względu na wysokie zarobki, ale i świetne warunki życia oraz pracy. Sezonowa praca polega na krótkotrwałym wyjeździe za granicę, co pozwala na poznanie odrobiny kultury danego kraju. Choć wyjeżdżamy w kraje Europy głównie w celach zarobkowych, tak sprzyjająca aura naszego miejsca pracy, również staje się czynnikiem wyjazdu. Możliwość pracy w przyjemnej atmosferze, wypłaty wysokiego wynagrodzenia oraz możliwość pracy w pięknym słońcu i niepowtarzalnym miejscu, zdecydowanie przyciąga wielu polskich pracowników.

Na czym polega praca przy zbiorach borówki?

Praca w Holandii przy plantacji borówek polega na ręcznym zbieraniu borówki amerykańskiej. Zazwyczaj nie jest wymagana znajomość języka, a oferta pracy dostępna jest w wielu przypadków od zaraz. Często pracodawca oferuje zakwaterowanie, dlatego tak często Polacy wybierają pracę w Holandii. Długość umowy obowiązuje zazwyczaj przez cały okres wakacji, a minimalny czas trwania umowy wynosi 6 tygodni. Jeśli jesteś zainteresowany większą ilością szczegółów, wyślij CV tutaj.

Jak wygląda oferta przy zbiorach borówki w Holandii?

Oferta przy zbiorach borówki amerykańskiej wygląda zazwyczaj bardzo podobnie jak ta podczas zbiorów tulipanów. Holandia jest krajem, który oferuje bezpieczne stanowiska pracy, zwłaszcza jeśli decydujemy się na skorzystanie z usług agencji pracy tymczasowej. Taka firma zagwarantuje nam wynagrodzenie na czas, zadba o ubezpieczenie oraz zakwaterowanie, a także na pomoc koordynatora. Miejsca pracy w Holandii stale rosną, a o inne stanowiska można ubiegać się zarówno latem, jak i zimą.

Inne oferty pracy w Holandii

Holandia jest krajem, który do zaproponowania ma szeroką ofertę różnego rodzaju stanowisk i proponuje pracę w branży budowlanej, przemysłowej czy turystycznej. W zależności od upodobań zdecydujemy się na inny rodzaj pracy. Jednak dla kobiet, młodzieży czy osób o mniejszym doświadczeniu, zdecydowanie polecana jest praca na zbiorach borówki amerykańskiej lub na znanych dotąd plantacjach tulipanów.

Praca za granicą – plusy i minusy takiego rozwiązania

Bezskutecznie poszukujesz zatrudnienia w Polsce? Wysłałeś już kilkadziesiąt CV, ale nikt nie zaprasza Cię na rozmowę kwalifikacyjną? Być może receptą na Twoje problemy okaże się praca za granicą. Niemcy, Włochy, Austria, czy Francja – oferty pracy w tych państwach sprawiają wrażenie naprawdę atrakcyjnych. Wystarczy znaleźć ogłoszenie, w którym pracodawca szuka pracownika z wykształceniem, doświadczeniem i kwalifikacjami dokładnie takimi, jakimi Ty się wyróżniasz.

Zastanawiasz się, czy rozpoczęcie pracy w innym kraju będzie dobrą decyzją? Sprawdź najbardziej charakterystyczne zalety i największe mankamenty takiego rozwiązania.

Praca w innym kraju – dlaczego warto?

Zastanawiasz się jakie korzyści płyną z emigracji zarobkowej? Najważniejsze zalety pracy poza granicami Polski to przede wszystkim:

 • duża ilość ciekawych ofert pracy,
 • możliwość znalezienia stałego zatrudnienia,
 • wyższe zarobki,
 • zapewnienie stabilności finansowej sobie i swojej rodzinie,
 • rozwój osobisty,
 • uzupełnienie wiedzy i nabycie nowych umiejętności,
 • szansa na zdobycie doświadczenia w wybranym zawodzie,
 • doskonalenie znajomości języka obcego,
 • możliwość poznania nowego kraju – jego kultury i mieszkańców,
 • korzystanie z atrakcji turystycznych danego miejsca,
 • rozpoczęcie nowego rozdziału w życiu.

Praca za granicą – główne argumenty przeciw

Jednak wyjazd za pracą do innego kraju wiąże się nie tylko z przyjemnymi doświadczeniami. Zatrudnienie poza Polską – w Wielkiej Brytanii, Szwecji, czy we Francji niesie za sobą także przykre konsekwencje. Do najbardziej dotkliwych należą:

 • rozłąka z najbliższymi – znajomymi, przyjaciółmi i rodziną,
 • konieczność przystosowania się do życia w nieznanym miejscu,
 • problemy ze znalezieniem zakwaterowania,
 • trudności związane z nawiązaniem nowych znajomości oraz wynikająca z tego samotność,
 • stres wynikający ze zmiany dotychczasowego życia i przeprowadzki,
 • pogorszone samopoczucie, a nawet stany depresyjne,
 • kłopoty z komunikacją, jeśli zna się wymagany język obcy tylko na niskim poziomie,
 • rzucenie na głęboką wodę i rozpoczynanie wszystkiego od nowa,
 • wymóg dopełnienia wszystkich formalności przewidzianych przez prawo.

Zalety i wady pracy za granicą – podsumowanie

Podjęcie decyzji o wyprowadzce z kraju i rozpoczęciu pracy za granicą nie jest łatwe. Taki wybór wpływa na wiele aspektów naszej egzystencji, w znacznej mierze rewolucjonizuje również styl życia, który dotąd był dla nas charakterystyczny. Dlatego przed określeniem swojego ostatecznego stanowiska w tej sprawie należy dokładnie przeanalizować wszystkie za i przeciw. Tylko wtedy zyska się gwarancję, że tak drastyczna zmiana okaże się dla nas odpowiednia, a decyzja z nią związana będzie w pełni świadoma.

Zaprezentowane powyżej zestawienie pokazuje, że liczba zalet i wad związanych z pracą za granicą jest porównywalna. Jednak to, do jakiej kategorii dopasuje się poszczególne argumenty, zależy od: naszego spojrzenia na tę kwestię, wyróżniającej nas motywacji oraz sytuacji, w jakiej znajdujemy się w danym momencie. Dlatego jest to sprawa, którą każdorazowo trzeba potraktować indywidualnie.

Flaga Francji

Sprawdź oferty pracy we Francji

Jeśli decydujesz się wyjechać za granice w celach zarobkowych, warto dokładnie sprawdzić ofertę stanowisk, wymagania oraz wynagrodzenie w danym kraju. Warto sprawdzić również pracodawcę, tryb pracy, wynagrodzenie oraz umowę, którą należy podpisać przed samym wyjazdem. Jest to jeden z kluczowych aspektów wyjazdu do pracy za granicę, aby mieć pewność, że wszystkie zawarte informacje w umowie, zastaniemy na miejscu.

Jakie są oferty pracy we Francji?

Decydując się na wyjazd do Francji, warto znać, w jakich branżach możemy znaleźć sprawdzoną pracę. Oferty pracy Francja ma szeroki wybór, który pozwala znaleźć stanowisko w branży budowlanej, turystycznej, przemysłowej czy gastronomicznej. Tak duży wybór zdecydowanie ułatwia dopasowanej do siebie oferty. Co więcej, możliwość wyboru pracy z bardziej lub mniej rozwiniętymi umiejętnościami, pozwala dopasować oferty większości osobom. Pod uwagę brana jest również znajomość języka francuskiego, który nie jest wymagany w większości firm.

Jakie warunki pracy są we Francji?

Wyjeżdżając do Francji, możemy zdecydowanie spodziewać się dobrego traktowania, szacunku oraz świetnych warunków pracy. Francuscy pracodawcy cenią sobie kompetencje i pracowitość naszych rodaków, dlatego też współpraca przebiega pomyślnie. Osoby, które wyjechały do pracy we Francji, są bardzo zadowolone nie tylko z zarobków, ale i atmosfery wśród pracowników.

Jeśli chcesz mieć zapewniony nocleg, przejazd oraz potrzebujesz pomocy w wypełnianiu wszelkich formalności, warto skorzystać z usług agencji pracy tymczasowej, która oferuje pomoc na każdym etapie. Co więcej, masz wtedy gwarancję wypłaty oraz trybu swojej pracy, a z wszelkimi trudnościami możesz zwrócić się do nich o pomoc.

Czy warto wyjechać do pracy we Francji?

Wyjeżdżając do Francji w celach zarobkowych, możesz być pewny zadowolenia. Poza dobrymi warunkami pracy, wysokie wynagrodzenie z pewnością pozwoli zaoszczędzić Ci pieniądze, a w zależności od trybu pracy w szybkim czasie zarobisz dużą ilość pieniędzy.

Mężczyzna trzymający walizkę

Na co zwrócić uwagę wyjeżdżając za granicę?

Poszukujesz pracy za granicą i nie wiesz, od czego zacząć? Wyjazd za granice to bardzo odpowiedzialna i dojrzała decyzja, dlatego warto upewnić się, że wzięliśmy pod uwagę najważniejsze kwestie wyjazdu. Coraz więcej osób decyduje się na wyjazd za granicę za pracą z wielu względów. Najczęściej są to lepsze zarobki i możliwość zaoszczędzenia większej sumy pieniędzy. Niezależnie od naszych powodów w wyjeździe do innego kraju w celach zarobkowych, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Praca za granicą przez agencję zatrudnieniową – komfortowa opcja

Jeśli podjąłeś się chęci wyjazdu za granicę do pracy, warto zdecydować czy chcesz zorganizować swoją podróż samodzielnie, czy za pomocą agencji pracy tymczasowej. Decydując się na współpracę z doświadczoną agencją zatrudnienia, mamy z pewnością o wiele mniej do załatwienia w swojej gestii. Firma pomaga dopasować stanowisko pracy do Twoich kwalifikacji oraz przedstawia wszystkie warunki zatrudnienia, oraz wynagrodzenie. Co więcej, często gwarantuje nam przejazd oraz nocleg. Z tego względu, praca za granicą coraz częściej wybierana jest przez agencję. Możemy znaleźć również różne oferty pracy bez konieczności znajomości języka. Skorzystanie z usług agencji jest niezwykłym ułatwieniem dla każdego, kto poszukuje pracy za granicą.

Samodzielny wyjazd do pracy za granicą – na co zwrócić uwagę?

Natomiast, jeśli decydujemy się na bardziej odpowiedzialną decyzję poszukiwania pracy za granicą w pojedynkę, przedstawiamy listę rzeczy, na które warto zwrócić szczególną uwagę, aby uniknąć wszelkich kłopotów.

 • Sprawdzenie pracodawcy – Jedną z podstawowych kwestii, na które musimy zwrócić uwagę, jest sprawdzenie pracodawcy. Aby uniknąć wszelkich problemów np. problemów z otrzymaniem wypłaty, warto sprawdzić firmę przez numery rejestrowe. Jeśli dana firma ma status KRS, numer NIP oraz REGON, możemy być pewni legalności firmy, w której chcemy pracować.
 • Wynagrodzenie – Kolejnym najistotniejszym aspektem jest wynagrodzenie oraz jego naliczanie. Warto dokładnie sprawdzić, czy zapłata będzie wydawana stale, co miesiąc i jaka jest stawka godzinowa. Koniecznie zwróć uwagę na kwestię płacenia podatków w danym kraju, ponieważ Twoja zapłata może się znacznie różnić niż ta, podana w ofercie firmy. Pamiętaj, że jeśli jesteś oddelegowanym pracownikiem, zarobki przysługują Ci takie same jak rodowitym osobom i nie możesz zarabiać minimalnej stawki.
 • Tryb pracy – Jeśli samodzielnie szukasz pracy, sprawdź, czy wyjeżdżając do pracy do danej firmy, pracodawca zapewni Ci taką ilość godzin, aby wyjazd Ci się opłacić. Dokładnie sprawdź ofertę firmy ze stałymi godzinami pracy.
 • Umowa – Najważniejszy element, który warto załatwić jeszcze przed wyjazdem. Nie należy czekać z podpisaniem umowy do wyjazdu do kraju tylko dokładnie sprawdzić wszystkie podpunkty na miejscu oraz mieć pewność, że po przyjeździe

Podsumowanie – na co zwrócić uwagę wyjeżdżając do pracy za granicą?

Wyjeżdżając do pracy za granice, wszystkie wymienione powyżej elementy są podstawowymi aspektami, na które warto zwrócić uwagę. Jeśli chcemy mieć zagwarantowany nocleg, przejazd, dodatkowe benefity, najlepiej zadzwonić i dokładnie dopytać o wszystko pracodawcę.

Praca Niemcy: sezon 2020 – opinie, zarobki w Niemczech, oferty

Chcesz wyjechać do pracy w Niemczech? Albo po prostu zastanawiasz się, czy to opłacalne i czy warto. Oto przewodnik po pracy w Niemczech. Z tego artykułu dowiesz się:

 • co oferuje praca w Niemczech
 • czy praca sezonowa w Niemczech jest opłacalna
 • jakie są koszty życia i zarobki w Niemczech.

Praca w Niemczech 

W Niemczech brakuje pracowników. Nigdzie w całej Europie nie ma tak dużego deficytu. Ta luka stale się powiększa, a łatają ją przede wszystkim pracownicy przyjeżdżający ze Wschodu. W lipcu 2018 roku osób z Europy Wschodniej pracujących w Niemczech było o 700 000 więcej niż w roku poprzednim. W 2019 gospodarka niemiecka potrzebuje aż ćwierć miliona emigrantów, żeby dalej funkcjonować dobrze. Jeździmy do Niemiec, bo jest tam praca, a Niemcy nas potrzebują. Co więcej – nie trzeba starać się o pozwolenie o pracę, bo taki wymóg został dawno zniesiony. Pierwszego maja 2011 roku przestał obowiązywać traktat akcesyjny i do pracy w Niemczech można wyjechać bez żadnych zezwoleń.

Praca za granicą dla par – sprawdź aktualne oferty!

Jak już wyjedziesz do Niemiec, pamiętaj o dwóch ważnych sprawach:

 1. Obowiązek meldunkowy — jeśli przebywasz w RFN dłużej niż tydzień-dwa (jest to zależne od miasta) i planujesz zostać tu więcej niż 3 miesiące, musisz się zameldować. W zależności od landu trzeba udać się do BürgeramtOrdnungsamt lub Einwohnermeldeamt.
 2. Ubezpieczenie zdrowotne — musisz być ubezpieczony, bo w Niemczech ubezpieczenie zdrowotne jest obowiązkowe. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy przebywasz tu tylko czasowo, a składki zdrowotne płacisz w Polsce.

Jakich pracowników brakuje w Niemczech?

 • produkcja metali, obróbka skrawaniem, konstrukcje metalowe
 • transport, logistyka (z wyjątkiem prowadzenia pojazdu)
 • sprzedaż
 • zawody mechaniczne i motoryzacyjne
 • mechatronika, energia
 • transport
 • pracownicy służby zdrowia
 • niemedyczni pracownicy służby zdrowia (np. opieka nad osobami starszymi)
 • pielęgnacja ciała, technologia medyczna
 • zawody turystyczne, hotelowe i restauracyjne
 • zarządzanie przedsiębiorstwem.

Ile można zarobić w Niemczech?

Stawka minimalna za godzinę pracy wynosi obecnie w Niemczech 9,19 euro. Biorąc pod uwagę, że ceny w Niemczech są porównywalne do tych w Polsce, to wyjazd do pracy za niemiecką granicę okazuje się całkiem opłacalny.

Pamiętaj, że nie liczą się wyłącznie wymogi pracodawcy, ale też Twój własny komfort. Jeśli chociaż trochę porozumiewasz się po niemiecku, na pewno łatwiej odnajdziesz się w nowej rzeczywistości. Brak znajomości języka to zawsze przeszkoda, a także mniejsze zarobki.

Dlaczego warto mieszkać we Francji?

Jeżeli decydujesz się na wyjazd do Francji z powodów zarobkowych, z pewnością powinieneś poznać również inne zalety mieszkania w tym fascynującym kraju. Wiążą się one nie tylko z aspektami pracy i życia zawodowego, ale również z innymi kwestiami, które postaramy się poruszyć w dzisiejszym wpisie.

Kuchnia we Francji

Jedną z oczywistych zalet mieszkania we Francji jest możliwość testowania tamtejszej kuchni oraz tradycyjnych wyrobów. Do jednych z charakterystycznych jej elementów należą wypieki oraz pieczywo. Są tego wszelkiego rodzaju bagietki, bułeczki czy chleby, ale również ciastka, makaroniki czy rogaliki.

We Francji odnajdą się również miłośnicy wszelkich wyrobów serowych, ponieważ tamtejszy kraj posiada ich aż 350 rodzajów – od długodojrzewających po inne wariacje smakowe. Dodatkowo kuchnia jest dla Francuzów bardzo istotnym elementem życia, co można odczuć na każdy kroku kosztując niepowtarzalnych, tradycyjnych potraw.

Dodatkowo, miłośnicy trunków mogą wybierać spośród pokaźnej puli wszelkiego rodzaju win. Zaraz koło Włoch i Hiszpanii, Francja jest jednym z czołowych producentów wina na świecie. Francuskie wino cechuje się świetną jakością, a jego ceny zaczynają się od bardzo niewielkich kwot.

Dobry system pracy

Jeżeli chcesz podjąć pracę we Francji, powinieneś wiedzieć, jakie benefity wynikają z tego tytułu. Po pierwsze, tydzień pracy we Francji trwa tylko 35 godzin, gdzie w Polsce jest to 40 godzin. Ponadto, po przekroczeniu tego czasu, przysługują Ci płatne nadgodziny.

Dodatkowo, w ciągu całego roku możesz wykorzystać aż 13 dni wolnych. We Francji masz również prawdo do 5 tygodni płatnego urlopu. Jest to zdecydowanie dużo na tle innych krajów europejskich.

Zróżnicowany krajobraz

Dzięki temu, że Francja jest stosunkowo dużym państwem, możesz wybierać pomiędzy bardzo zróżnicowanym krajobrazem. Począwszy od gór, aż po wybrzeże. Na południu Francji słońce świeci przez niemal 160 dni, dzięki czemu nawet miłośnicy wyższych temperatur znajdą coś dla siebie.

Zalety Francji – podsumowanie

Jak widzisz, praca we Francji może okazać się korzystna nie tylko ze względu na zarobki oraz system pracy, ale także przez bogata ofertę zalet, które oferuje ten kraj. Warto skontaktować się z agencją, która pomoże dopełnić wszelkich formalności związanych z przeprowadzką.

Źródło zdjęć: freepik.com

pracujący mężczyzna w pomarańczowym kasku i ubraniu roboczym

Plusy i minusy pracy tymczasowej za granicą

Praca za granicą może być bardzo dobrą decyzją. To szansa na lepsze zarobki oraz podniesienie komfortu życia. Zastanawiasz się, jak wygląda praca i życie za granicą? Nie wiesz czy praca za granicą jest dla Ciebie? Koniecznie zapoznaj się z tym wpisem!

Praca za granicą – zalety i wady

Zalety pracy za granicą

Przede wszystkim wyjazd do pracy za granicę może być bardzo rozwijający. Zyskujesz możliwość by uzupełnić wiedzę, kwalifikacje czy nabyć nowe umiejętności. Taki wyjazd prawdopodobnie pomoże Ci również polepszyć umiejętności posługiwania się językiem obcym.

Praca za granicą to również możliwość, by w krótkim czasie rozwinąć dodatkowe kompetencje pod kątem awansu lub przesunięcia na nowe stanowisko. Dzięki temu możesz poprawić swoją sytuację finansową i życiową, zapewnić utrzymanie swojej rodziny, jak również rozwinąć własne zainteresowania. W przypadku podejmowania każdego kolejnego zlecenia, pracodawcy będą doceniali Twój rozwój i poszerzane kompetencje.

Wyjazd za granicę, to również możliwość otrzymania czystej karty. W ten sposób możesz zacząć wszystko od nowa! Jeżeli masz potrzebę zmiany życia, otoczenia czy po prostu oderwania się od codzienności – to właśnie wyjazd za granicę stwarza taką szansę. Trafisz do nowego środowiska, zaczniesz otaczać się innymi osobami niż dotychczas.

Udana praca za granicą zwiększa samoocenę i daje dużo pewności siebie. Możesz dać sobie szansę na kolejny sukces oraz wzmocnienie uczucia, że poradzisz sobie zawsze i wszędzie Nie wspominając oczywiście o wysokich zarobkach, które dają szansę na lepsze życie.

Wady pracy za granicą

Tak jak wiele decyzji w życiu, tak i wyjazd do pracy za granicę wiąże się z pewnymi niedogodnościami, które trzeba zaakceptować. Decydując się na wyjazd za granicę najczęściej musisz pamiętać o tym, że Twoja rodzina i przyjaciele zostają w kraju. Zanim poznasz na miejscu nowych ludzi, może minąć trochę czasu. Z tego względu musisz przyzwyczaić się do tej myśli i pogodzić się z tym, że może czeka Cię trochę samotnych chwil.

Jednak zawsze możesz uprzedzić o tym swoich bliskich, którzy zostają w kraju i być z nimi w stałym kontakcie. Jeżeli nie chcesz jechać do pracy za granicą w pojedynkę, możesz pojechać tam również ze swoją drugą połówką. Praca dla par we Francji – sprawdź ogłoszenia i ciesz się z wyjazdu za granicę z kimś bliskim.

Wadą wyjazdu do pracy za granicę może być problem z komunikacją w języku obcym. W zależności od kraju do którego jedziesz, nastawienie rodowitych mieszkańców jest różne. Niektórzy będą chętni, aby nauczyć Cię nowych zwrotów w ich języku, inni być może będą podchodzić do Ciebie z dystansem. Jeżeli nie znasz języka obcego, nie możesz również niestety liczyć na pracę na wysokich stanowiskach. Dobra wiadomość jest taka, że wyjazd za granicę stwarza idealne warunki do nauki języka, ponieważ otacza Cię on codziennie przed większość czasu!

Wyjazd do pracy tymczasowej za granicę ma wiele zalet, ale posiada również wady. Z naszej perspektywy minusów jest zdecydowanie mniej. Wyjazd do pracy za granicę może otworzyć przed Tobą wiele nowych dróg zarówno za granicą, jak i w kraju, po powrocie do Polski. Z tego względu gorąco zachęcamy Cię do wyjazdu do pracy tymczasowej za granicą!