Jakie zawody są poszukiwane we Francji?

Francja to piękny kraj, który słynie z ciekawych miejsc pracy. Choć francuzi z natury nie są aż tak chętni przyjmować obcokrajowców, tak, jeśli chodzi o pracę, robią to z wielką przyjemnością. Ofert pracy we Francji jest mnóstwo, a ich liczba wcale nie maleje. Czy wyjazd do Francji to aby na pewno dobry pomysł?

Czym charakteryzuje się praca we Francji?

We francuskim prawie są przewidziane dwa rodzaje umowy – umowa na czas określony i nieokreślony. Ze względu na poszanowanie pracownika, umowę na czas określony stosuje się tylko w szczególnych przypadkach, jak wykonywanie zadania, które jest określone w czasie lub zastępstwo innego pracownika podczas jego nieobecności. Praca we Francji charakteryzuje się 7-godzinnym systemem pracy. Oznacza to, że w porównaniu z Polską, każdy pracownik zobowiązany jest do przebywania w pracy przez 7 godzin, a wszystkie ponadprogramowe godziny są dodatkowo płatne.

Jaki zawód można wykonywać we Francji?

We Francji najczęściej poszukiwani są pracownicy fizyczni, na przykład murarze, spawacze, glazurnicy i wszystkie inne zawody związane z branżą budowlaną i wykończeniową. W turystycznym sezonie (chociaż poza nim również) można znaleźć mnóstwo ofert pracy w hotelach, w nadmorskich miejscowościach i innych zawodach związanych z branżą turystyczną. Jeśli znamy język francuski, choćby podstawy, to mamy dużo większe szanse na znalezienie pracy w mniejszych miejscowościach, które nie są oblegane przez turystów, a przy tym lepiej płatne. Jeśli posługujemy się tylko językiem angielskim, to branża budowlana jest właśnie dla nas.

Jakie są dodatki w pracy we Francji?

Niektóre firmy oferują pracownikom transport z innego kraju (najczęściej członkowskiego UE) lub darmowy nocleg i wyżywienie. W zależności od firmy można uzyskać również zniżki pracownicze na zakup towarów i usług, otrzymać dodatkowe pieniądze za polecenie pracownika lub kwalifikować się do ubezpieczenia poza granicami Francji, które dotyczy również członków naszej rodziny. Chcąc uzyskać więcej informacji, wystarczy zapytać swojego przyszłego pracodawcę o dodatkowe benefity pracownicze. Francja to kraj, który dba o pracowników i w związku z tym, mamy również szanse na uzyskanie zniżek i benefitów socjalnych, które określone są we francuskim prawie pracy.

Czy opłaca się jechać do pracy do Francji?

Praca w kraju nad Sekwaną może nam przynieść więcej korzyści, niż nam się wydaje. Oprócz wysokich zarobków możemy również poznać inną kulturę oraz zwiedzić nieco świata w przerwie od pracy. Francja charakteryzuje się również zupełnie inną kuchnią, którą warto spróbować, będąc na miejscu. Zalet wykraczających poza te pracownicze jest wiele, natomiast największą jest możliwość zdobycia doświadczenia w bardzo krótkim czasie. Wyjazd za granice to również nowe znajomości w branży, jak i te prywatne. Ten krok nie ma wad. Wystarczy już teraz znaleźć odpowiadającą nam ofertę, a w ciągu kilku dni możemy znaleźć się w zupełnie innym kraju.

 

źródło zdjęć: freepik.com

Ciekawostki o pracy we Francji
Francja stała się bardzo popularna w ostatnich latach, pod względem wyjazdów pracowniczych i delegacji. Każdy pracownik...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.