Co to jest executive search i kiedy warto z niego korzystać?

Współcześnie stosuje się różne metody rekrutacyjne, które usprawniają przebieg całego procesu i pozwalają wybrać najlepszego kandydata. Wśród rozwiązań zasługujących na uwagę, na pierwszy plan wychodzi executive search. Co to takiego? Jak brzmi definicja tego pojęcia? Jak postępować, aby odkryć pełnię potencjału, jaki skrywa? Które mocne strony tej metody są najważniejsze? Już teraz poznaj odpowiedzi na wymienione pytania!

Definicja executive search – poznaj ją!

Executive search to przykład rekrutacji bezpośredniej, bazującej na aktywnym poszukiwaniu nowych pracowników w oparciu o budowaną przez lata sieć kontaktów, relacji biznesowych w danej branży i znajomości w określonym środowisku. To zespół działań kierowanych do osób, które konsekwentnie rozwijają swoją karierę zawodową i w danym momencie nie poszukują aktywnie pracy. Jest to proces skomplikowany i wymagający, który ma na celu znalezienie najlepszego kandydata, posiadającego nie tylko odpowiednie wykształcenie, doświadczenie i kwalifikacje, ale też idealnie pasującego do kultury organizacyjnej i strategii biznesowej firmy.

Jakie korzyści przynosi executive search?

Jak zostało już wcześniej wspomniane, executive search to profesjonalna usługa rekrutacyjna, która pomaga firmom w znalezieniu i późniejszym zatrudnieniu wysokiej klasy kandydatów na stanowiska zarządcze. Oto kilka głównych korzyści, jakie może przynieść prawidłowo zastosowane executive search:

– wysoka skuteczność realizowanych działań,

– znalezienie kandydatów spełniający wygórowane oczekiwania,

– wnikliwa weryfikacja kandydata,

– zaoszczędzenie czasu i zasobów finansowych,

– zwiększenie szansy na zatrudnienie odpowiedniego kandydata,

– dyskrecja, przejrzystość działań, profesjonalizm i specjalizacja,

– w dłuższej perspektywie – odniesienie przez firmę biznesowego sukcesu.

Executive search w praktyce – podsumowanie

Zajmujesz się rekrutacją kandydatów na stanowiska kierownicze (dyrektorzy, liderzy zespołów, kierownicy projektów i menedżerowie) oraz stanowiska specjalistyczne wymagające rzadkich kwalifikacji, umiejętności i predyspozycji? Szukasz wybitnych talentów? Chcesz uniknąć kosztów nieudanej rekrutacji? Standardowe metody rekrutacyjne nie przynoszą oczekiwanych rezultatów? Nie załamuj rąk! Zamiast tego postaw na scharakteryzowany powyżej executive search, zwyczajowo określany również jako headhunting lub bezpośrednia rekrutacja wyszukiwawcza.

 

źródło zdjęć: freepik.com

Jak napisać dobre CV?
CV, czyli Curriculum Vitae, jest jednym z ważniejszych elementów podczas starania się o pracę. To właśnie...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.