Czy warto wyjechać do pracy do Francji?

Szukasz pracy? Może warto pomyśleć o pracy za granicą! Przeczytaj, dlaczego opłaca się wyjechać do Francji. Dowiedz się, w jaki sposób szukać pracy oraz dlaczego nauka języka francuskiego jest ważna.

Dlaczego warto szukać pracy we Francji?

Pracując we Francji, możesz znaleźć pracę, w której otrzymasz znacznie większe wynagrodzenie. Możesz rozwijać się w swojej branży oraz doskonalić znajomość języka francuskiego. Doświadczenie, które zdobędziesz, będzie z pewnością przydatne, gdy zdecydujesz się na powrót do Polski.

Zalety pracy we Francji

Tydzień pracy we Francji trwa 35 godzin, warto wiedzieć, że nadgodziny są często płatne dodatkowo. Płatny urlop trwa pięć tygodni! Należy również wspomnieć o dobrych warunkach socjalnych, które oferują francuskie firmy. Wiele korzyści przyniesie Ci z pewnością praca we Francji i będzie to bez wątpienia ciekawe doświadczenie w Twojej karierze zawodowej.

W jaki sposób szukać pracy we Francji?

To, gdzie będziesz szukać pracy, zależne jest m.in. od twojej znajomości języka francuskiego. Kolejnym istotnym czynnikiem jest to, jakiej szukasz pracy – czy ma być ona sezonowa, czy chcesz wyjechać na dłużej. Pracy możesz szukać na portalach internetowych, czy skorzystać z pomocy agencji pracy polskiej, czy też francuskiej. Jeżeli zdecydujesz się na agencję pracy, otrzymać profesjonalne wsparcie przy szukaniu pracy i zwiększysz swoje szanse na znalezienie wymarzonego stanowiska.

Dlaczego warto wybrać Francję?

Jako cel poszukiwania pracy, warto wybrać Francję, aby poznać kulturę i historię tego kraju. Należy również spróbować wyśmienitej kuchni poprzez odwiedzenie restauracji, gdzie znajdzie się lokalne specjały. Ponadto można zdobyć nowe znajomości, jak i zyskać okazję do poznania ludzi z całego świata.

Ucz się języka francuskiego – jeżeli chcesz wyjechać do Francji!

Jeżeli nie znasz języka francuskiego, wyjazd nie będzie niemożliwy, jednak z pewnością lepiej znać podstawowe zwroty, jak i uczyć się tego języka. W zależności od tego, ile czasu pozostało do wyjazdu, możesz zapisać się na stacjonarny kurs językowy, czy wybrać taki, który jest prowadzony online. Warto dodatkowo kupić materiały do nauki: podręczniki, fiszki. Ucząc się języka obcego, warto otaczać się nim, poprzez np. słuchanie muzyki, oglądanie filmów, czytanie książek w tym języku. Jeżeli gotujesz obiad, możesz poszukać francuskiego przepisu i go przetłumaczyć. Inne sposoby to: oglądanie wiadomości, czytanie artykułów, korzystanie z mobilnych aplikacji do nauki języków, czy słuchanie podcastów.

 

źródło zdjęć: freepik.com

Ciekawostki o pracy we Francji
Francja stała się bardzo popularna w ostatnich latach, pod względem wyjazdów pracowniczych i delegacji. Każdy pracownik...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.