Na co zwrócić uwagę wyjeżdżając za granicę?

Poszukujesz pracy za granicą i nie wiesz, od czego zacząć? Wyjazd za granice to bardzo odpowiedzialna i dojrzała decyzja, dlatego warto upewnić się, że wzięliśmy pod uwagę najważniejsze kwestie wyjazdu. Coraz więcej osób decyduje się na wyjazd za granicę za pracą z wielu względów. Najczęściej są to lepsze zarobki i możliwość zaoszczędzenia większej sumy pieniędzy. Niezależnie od naszych powodów w wyjeździe do innego kraju w celach zarobkowych, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Praca za granicą przez agencję zatrudnieniową – komfortowa opcja

Jeśli podjąłeś się chęci wyjazdu za granicę do pracy, warto zdecydować czy chcesz zorganizować swoją podróż samodzielnie, czy za pomocą agencji pracy tymczasowej. Decydując się na współpracę z doświadczoną agencją zatrudnienia, mamy z pewnością o wiele mniej do załatwienia w swojej gestii. Firma pomaga dopasować stanowisko pracy do Twoich kwalifikacji oraz przedstawia wszystkie warunki zatrudnienia, oraz wynagrodzenie. Co więcej, często gwarantuje nam przejazd oraz nocleg. Z tego względu, praca za granicą coraz częściej wybierana jest przez agencję. Możemy znaleźć również różne oferty pracy bez konieczności znajomości języka. Skorzystanie z usług agencji jest niezwykłym ułatwieniem dla każdego, kto poszukuje pracy za granicą.

Samodzielny wyjazd do pracy za granicą – na co zwrócić uwagę?

Natomiast, jeśli decydujemy się na bardziej odpowiedzialną decyzję poszukiwania pracy za granicą w pojedynkę, przedstawiamy listę rzeczy, na które warto zwrócić szczególną uwagę, aby uniknąć wszelkich kłopotów.

  • Sprawdzenie pracodawcy – Jedną z podstawowych kwestii, na które musimy zwrócić uwagę, jest sprawdzenie pracodawcy. Aby uniknąć wszelkich problemów np. problemów z otrzymaniem wypłaty, warto sprawdzić firmę przez numery rejestrowe. Jeśli dana firma ma status KRS, numer NIP oraz REGON, możemy być pewni legalności firmy, w której chcemy pracować.
  • Wynagrodzenie – Kolejnym najistotniejszym aspektem jest wynagrodzenie oraz jego naliczanie. Warto dokładnie sprawdzić, czy zapłata będzie wydawana stale, co miesiąc i jaka jest stawka godzinowa. Koniecznie zwróć uwagę na kwestię płacenia podatków w danym kraju, ponieważ Twoja zapłata może się znacznie różnić niż ta, podana w ofercie firmy. Pamiętaj, że jeśli jesteś oddelegowanym pracownikiem, zarobki przysługują Ci takie same jak rodowitym osobom i nie możesz zarabiać minimalnej stawki.
  • Tryb pracy – Jeśli samodzielnie szukasz pracy, sprawdź, czy wyjeżdżając do pracy do danej firmy, pracodawca zapewni Ci taką ilość godzin, aby wyjazd Ci się opłacić. Dokładnie sprawdź ofertę firmy ze stałymi godzinami pracy.
  • Umowa – Najważniejszy element, który warto załatwić jeszcze przed wyjazdem. Nie należy czekać z podpisaniem umowy do wyjazdu do kraju tylko dokładnie sprawdzić wszystkie podpunkty na miejscu oraz mieć pewność, że po przyjeździe

Podsumowanie – na co zwrócić uwagę wyjeżdżając do pracy za granicą?

Wyjeżdżając do pracy za granice, wszystkie wymienione powyżej elementy są podstawowymi aspektami, na które warto zwrócić uwagę. Jeśli chcemy mieć zagwarantowany nocleg, przejazd, dodatkowe benefity, najlepiej zadzwonić i dokładnie dopytać o wszystko pracodawcę.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.