Czym cechuje się dobra agencja pracy? Odpowiadamy na pytanie

Wyjazd do pracy za granicę powinien odbywać się przy pomocy agencji. To najbezpieczniejsza forma poszukiwania zatrudnienia. Dlatego jeżeli się na to zdecydowałeś, koniecznie podejmij wszelkie kroki, by ułatwić sobie wyjazd. Zanim jednak wybierzesz odpowiednią agencję – sprawdź czym powinna się cechować i jakie usługi świadczyć.

Oferty pracy za granicą

Zarówno na terenie Wielkiej Brytanii, Niemiec czy krajów skandynawskich, zatrudnienie Polaków cieszy się dużą popularnością. Nasi bliżsi lub dalsi sąsiedzi doceniają w nas zapał i chęci do pracy, znajomość języków przynajmniej na podstawowym poziomie i ambicje.

Nie mniej jednak, za każdym rogiem czają się oszuści i naciągacze, którzy chcą za wszelką cenę uniemożliwić Ci godną pracę. Wykorzystują naiwnych i nieświadomych rynku pracy za granicą ludzi, by zatrudniać ich na niekorzystnych warunkach. Jeżeli chcesz się przed tym ustrzec – koniecznie skorzystaj z usług agencji pracy.

Zatrudnienie przez agencję pracy

Zanim jednak wybierzesz najlepszą instytucję, warto zrobić rozeznanie w tym, czym taka agencja powinna się cechować. Najlepiej pokierować się tu ilością rekomendacji wśród znajomych i w Internecie. Bardzo ostrożnie należy również przejrzeć umowę oraz warunki, zanim zgodzimy się ją zawrzeć.

Najważniejsze kwestie to:

  • nazwa firmy lub nazwisko pracodawcy, u którego chcesz się zatrudnić i wszystkie, aktualne dane kontaktowe,
  • okres zatrudnienia – długoterminowy, krótkoterminowy itp.
  • rodzaj zatrudnienia – o pracę, dzieło czy na umowę zlecenie ,
  • wysokość ubezpieczenia i czy w ogóle dana firma lub agencja Ci je gwarantuje,
  • kwestia dojazdu do kraju zatrudnienia, zakwaterowania i wyżywienia.

Nie daj się również naciągnąć, na pobieranie z Twojej pensji prowizji dla agencji pracy. Takie instytucje zarabiają pieniądze bezpośrednio od Twojego pracodawcy, z którym podpisali umowę. Jeżeli usłyszysz inną informację – zmień agencję.

Dobra agencja pracy – gwarancja zatrudnienia za granicą

Dzięki dobrej agencji pracy zyskujesz kompleksowe wsparcie w poszukiwaniu zatrudnienia. Wszystkie najnowsze ogłoszenia trafią bezpośrednio do Ciebie, ale to nie wszystko. Agencja pracy pomoże Ci również w podróży, przeprowadzce za granicę, załatwieniu wszystkich formalnych kwestii – ubezpieczenie, meldunek, konto bankowe itp. Jest to niezwykle przydatne, zwłaszcza jeśli nie znasz języka.

Pracownicy agencji na bieżąco badają zagraniczne rynki, co pomaga im na orientację w tym, co trzeba umieć by w danym kraju móc godnie żyć i pracować. Wszystkie te informacje są przekazywane wprost do Ciebie. Agencja aplikuje Twoje CV na wiele stanowisk jednocześnie, a to daje szanse na skuteczniejsze zatrudnienie.

Najwyższej jakości usługi serwuje agencja pracy Europa.jobs (dawniej znana pod nazwą pracujwunii.pl). Prowadzi współpracę z firmami na terenie całej Europy, dlatego masz szansę na zatrudnienie w praktycznie każdym miejscu jak: Anglia, Niemcy, Austria, Czechy i wiele, wiele innych.

Agencja Pracy Tymczasowej
Agencja Pracy Tymczasowej o firma, która specjalizuje się w pośrednictwie pracy i dostarczaniu tymczasowych pracowników do...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.