W jakich krajach i branżach ważna jest znajomość języka obcego?

Obecnie wyjazd za granicę do pracy bez znajomości języka obcego wcale nie jest nowością. Wiele osób decyduje się na taki ruch, chcąc zarobić dużo więcej niż w Polsce. Niekiedy nie mają również możliwości dobrze nauczyć się języka. W jakich zatem branżach i krajach nie jest wymagana znajomość języka?

Na jakich stanowiskach wymagany jest język?

Język będzie koniecznością w pracy, gdzie kontakt z innymi osobami jest wymagany np. stanowiska biurowe, urzędnicze, a także w obsłudze klienta. Dodatkowo znajomości języka obcego wymaga się u:

  • kierowców,
  • opiekunów osób starszych (na różnym poziomie zaawansowania),
  • sprzedawców,
  • inżynierów,
  • specjalistów IT, mediów społecznościowych, marketingowców,
  • specjalistów w sektorze budowlanym, logistycznym, finansowym oraz przemysłowym.

Przede wszystkim znajomość języków obcych tyczy się każdego, kto jest specjalistą w danej branży. Dlatego fachowcy i pracownicy fizyczni muszą znać język. Jedynak nie musimy się martwić, nie zawsze trzeba go znać na poziomie zaawansowanym. Często wystarczy jedynie, aby w sposób komunikatywny i średniozaawansowanym swobodnie móc się porozumieć.

W jakich krajach ważny jest język?

Brak znajomości językowych tyczy się osób, które podejmują się zatrudnienia sezonowego. Oczywiście możemy znaleźć ogłoszenia, w których nie ma takiego wymogu na wyższych stanowiskach. Wszystko jednak zależy od zawodu, branży i wykonywanych obowiązków.

Znajomość języka obcego przyda się w krajach, gdzie nie jest popularne korzystanie z pomocy agencji pracy, a Polaków nie jest tak duża ilość, jak na zachodzie. Przede wszystkim znać język musimy w krajach, które nie należą do Unii Europejskiej. Wszystko to za sprawą dużej ilości formalności do uzupełnienia związanych z zezwoleniem na podjęcie pracy oraz zamieszkaniem. W niektórych krajach na początku wystarczy nawet angielski. Jednak gdy od razu planujemy stały pobyt, język będzie konieczny. Często wymaga się znajomości językowej w krajach północnych – Norwegia, Dania, Szwecja czy Islandia oraz Finlandia.

Nie brakuje jednak ofert pracy bez języka i również w krajach jak Francja, Niemcy, Holandia czy państwa południowe jest możliwość zatrudnienia. Polecamy ich szukać przez Internet, gdzie znajdziemy wiele tego typu ogłoszeń np. praca we Francji bez znajomości języka. To zdecydowanie łatwa i szybka opcja szukania zatrudnienia.

 

 

Ciekawostki o pracy we Francji
Francja stała się bardzo popularna w ostatnich latach, pod względem wyjazdów pracowniczych i delegacji. Każdy pracownik...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.