Praca za granicą dla młodych – gdzie szukają pracowników?

Praca za granicą nadal jest korzystna i zapewnia duży zarobek finansowy. Dlatego nic dziwnego, że młodzi ludzie są chętni, aby podjąć się zatrudnienia poza granicami naszego kraju. Zachęca ich do tego nie tylko sezon wakacyjny, ale niekiedy brak obiecujących perspektyw pracy. Gdzie zatem mają szansę znaleźć pracę?

Nie brakuje ofert z… Niemiec, Holandii oraz Francji!

Według wiele informacji pracę za granicą można dostać, ubiegając się o nią w Niemczech, Holandii, Francji czy Wielkiej Brytanii. To właśnie tam chętnie przyjmowane są młode osoby do pracy w wielu sektorach i branżach ze względu na duże braki kadrowe oraz wakaty. Co ważne – najczęściej poszukiwane są osoby nie tylko na kilka tygodni, ale na okres nawet kilku miesięcy lub dłużej. Możesz śmiało udać się do tego kraju jeszcze na wakacje, aby nieco sobie dorobić lub zdecydować się na stały wyjazd. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie! Co więcej, jeśli interesuje Cię praca na fachowym stanowisku i posiadasz odpowiednie kwalifikacje możesz ubiegać się o pracę w Czechach, gdzie znajdziesz zatrudnienie w branży produkcyjnej, przemysłowej czy motoryzacyjnej.

Praca sezonowa

Najczęściej młodych osób szuka się do pracy sezonowej, która jest dla nich najbardziej opłacalna pod względem czasowym oraz zarobkowym. W krótkim czasie można zarobić naprawdę dobrą stawkę.

Najpopularniejszym rodzajem pracy sezonowej jest oczywiście zbiór warzyw i owoców i to nie tylko w sezonie! Wiele krajów oferuje ten rodzaj pracy również przez cały rok jak w przypadku Hiszpanii. Większość zbiorów uprawnych ma jednak swój szczyt właśnie latem podczas okresu wakacyjnego od maja/czerwca do nawet września lub października. Znajdziemy również pracę w ogrodnictwie przy pielęgnacji kwiatów, sadownictwie oraz rolnictwie, gdzie brakuje rąk do pracy w pomocy przy uprawach.

Budownictwo oraz produkcja to także chętnie oblegane kierunki przez młodych ludzi za granicą. Chętnie Polacy zatrudniani są właśnie na liniach produkcyjnych w branży spożywczej, mechanicznej oraz motoryzacyjnej. Prace remontowe oraz wykończeniowe, a także dorywcze zajęcia jak malowanie czy tynkowanie również jest popularne. Zatrudnienie sezonowe może pochwalić się również dużą ilością wolnych miejsc do pracy w gastronomii, turystyce oraz branży hotelarskiej. W tym celu często jednak wymaga się znajomości ,chociażby na poziomie komunikatywnym języka oraz odpowiednio doświadczenie lub chęci do jego zdobycia.

 

Ciekawostki o pracy we Francji
Francja stała się bardzo popularna w ostatnich latach, pod względem wyjazdów pracowniczych i delegacji. Każdy pracownik...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.