Jak podjąć pracę za granicą? 3 możliwości zatrudnienia

Praca za granicą wiążę się z niemałym wyzwaniem, dlatego warto dobrze przygotować się do wyjazdu, aby być pewnym oraz móc znaleźć odpowiednie zatrudnienie. Jak możemy podjąć się pracy za granicą? Sprawdź, jakie są 3 możliwości, które warto wziąć pod uwagę.

Zatrudnienie bezpośrednio u zagranicznego pracodawcy

Gdy chcesz bezpośrednio zatrudnić się u zagranicznego pracodawcy, musisz liczyć się na to, że większość formalności jesteś zmuszony załatwić sam. Ponadto większość kwestii także ustalamy z pracodawcą odnośnie warunków zatrudnienia oraz formy. Dlatego znajomość języka może być kluczowa, aby odpowiednio porozumieć się i załatwić większość kwestii.

Po dokonaniu wszelkich formalności musisz jedynie ustalić wszystko związane z zakwaterowaniem oraz transportem. Nie zapomnij, aby dowiedzieć się niezbędnych informacji o podatkach oraz wynagrodzeniu, a także czy będziesz mógł skorzystać z dodatkowych benefitów np. płatnych godzin nadliczbowych czy możliwości płatnego urlopu.

Wiele ofert pracy znajdziesz za pomocą serwisów i portali internetowych, gdzie znajduje się duża liczba ogłoszeń. Wystarczy jedynie wybrać odpowiedni kierunek wyjazdu oraz branżę, która nas interesuje. Najpopularniejszymi krajami, do których chętnie wyjeżdżamy to Niemcy, Holandia, Francja, Wielka Brytania oraz kraje skandynawskie. Warto również zwrócić uwagę na ogłoszenia o pracę w Czechach, gdzie możesz znaleźć atrakcyjne zatrudnienie.

Zatrudnienie z pomocą agencji pracy

Gdy nie chcesz organizować sobie wyjazdu oraz pracy za granicą, z pomocą przychodzą agencje pośrednictwa pracy, które pośredniczą w szukaniu pracy i wyborze odpowiednich ofert dla kandydatów. Przedstawiają wiele ogłoszeń z różnych branż i umożliwiają wybranie najlepszej, dopasowanej do Twoich kwalifikacji. Z agencją należy podpisać odpowiednią umowę, w której zostają zawarte informacje odnośnie: okresu zatrudnienia, nazwie zagranicznego pracodawcy, zakresu obowiązków, rodzaju pracy, wynagrodzeniu czy świadczeniach socjalnych. Agencja nie zawiera jednak umowy o pracę ani nie wypłaca wynagrodzenia – to kwestie, które zawierasz z przyszłym pracodawcom.

Zatrudnienie w agencji pracy tymczasowej

Podczas szukania pracy spotkasz się również z agencją pracy tymczasowej, która odpowiada za wszystkie formalności oraz kwestie związane z zatrudnieniem i kierowaniem do pracy. Pośrednik rekrutuje pracownika, zatrudnia go, a następnie deleguje do odpowiedniego sektora i pracodawcy w ramach pracy tymczasowej. Agencja najczęściej organizuje lub pomaga z transportem do miejsca pracy oraz zakwaterowaniem. Podczas trwania umowy, jesteśmy w stałym kontakcie z agencją. To bezpieczna i legalna forma zatrudnienia za granicą, dlatego nie musimy się niczym martwić.

Ciekawostki o pracy we Francji
Francja stała się bardzo popularna w ostatnich latach, pod względem wyjazdów pracowniczych i delegacji. Każdy pracownik...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.