Jak znaleźć pracę za granicą?

Praca poza granicami kraju bywa bardzo kusząca, a zwłaszcza jeśli oferowane są większe zarobki porównywalne do podobnych stanowisk lub branż w Polsce. Jednak jak zacząć swoje poszukiwania i gdzie kierować zapytania o pracę za granicą? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu, gdzie omawiamy zarówno plan działania dla kandydatów, jak i miejsca, w których można szukać atrakcyjnych ogłoszeń.

Praca za granicą – od czego zacząć?

Na samym początku musisz się dobrze zastanowić, czy na pewno jesteś zainteresowany taką formą zarabiania pieniędzy. Trzeba liczyć się z wyjazdem na dłuższy okres czasu, gdzie będziesz zmuszony zostawić w Polsce swoich bliskich, dotychczasowe obowiązki i plany. Nie jest to praca zobowiązująca na stałe, ale jednak okres tymczasowy może trwać nawet do kilku miesięcy lub dłużej, w zależności od Twoich możliwości.

Jeśli jesteś już zdecydowany na podjęcie pracy za granicą, możesz teraz określić kierunki, do których chciałbyś się wybrać. Niektórym zależy na możliwości poznania i zwiedzenia nowego miejsca, dlatego często wybierają kraje nadmorskie, by od razu połączyć przyjemne z pożytecznym. Z kolei dla reszty ważne jest podszkolenie języka, dlatego wybierają się przykładowo do Niemiec, Anglii czy Holandii, gdzie będą mieli możliwość ćwiczenia zdolności lingwistycznych w praktyce.

Następnie będziesz musiał zastanowić się nad branżą i stanowiskiem, które chciałbyś objąć. To bardzo ważne, by podjąć tą decyzję, ponieważ jest to kluczowa informacja dla późniejszych agencji pośrednictwa pracy czy dla samego Ciebie, by wiedzieć, czego dokładnie szukać. Kiedy będziesz już w stanie odpowiedzieć na powyższe pytania, możesz spokojnie zająć się szukaniem ofert pracy za granicą.

Jak znaleźć pracę za granicą bez pośredników?

Możesz pokusić się o samodzielne prowadzenie poszukiwań z pomocą poleceń przyjaciół i znajomych lub internetowych ogłoszeń. Jednak w ich przypadku pojawia się pewien problem – nie ma gwarancji, że zamieszczona oferta jest w 100% prawdziwa i prowadzona przez realnego przedsiębiorcę. Zawsze istnieje ryzyko, że zostaniesz oszukany podpisując śmieciową umowę lub podejmując pracę w zakładzie bez ubezpieczenia i załatwienia wszystkich kwestii formalnych.

Należy w tym przypadku uważać i prędzej korzystać z ofert zamieszczanych na specjalnych portalach ogłoszeniowych. Tutaj masz już większą pewność, że oferty zostały chociażby częściowo przeselekcjonowane i sprawdzone. Mimo wszystko szukanie pracy za granicą na własną rękę jest trudne i raczej nie polecamy robić tego bez uprzedniego przygotowania i doświadczenia.

Agencje pośrednictwa pracy – pewne źródło informacji

W tym przypadku możesz być pewien, że wszystko zostało sprawdzone i odpowiednio przygotowane. Oczywiście, zanim zgłosisz się i podasz swoje dane w agencji, należy sprawdzić ją w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia. W ten sposób możesz uniknąć rozczarowania i oszustw dokonywanych przez inne nieformalne agencje pracy.

Przykładowo możesz poszukać pracy za granicą w Szwajcarii w serwisie Pracujwunii.pl, gdzie znajdziesz wiele ciekawych ofert, możliwość zakwaterowania i opłacenia wszystkich składek ubezpieczeniowych. Naprawdę zachęcamy, by przekonać się do korzystania z usług agencji pracy tymczasowej, ponieważ zapewniają one bezpieczeństwo, kompleksowe wsparcie i przygotowanie pod kątem administracyjno-prawnym do pracy za granicą.

Ciekawostki o pracy we Francji
Francja stała się bardzo popularna w ostatnich latach, pod względem wyjazdów pracowniczych i delegacji. Każdy pracownik...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.