4 najlepsze oferty pracy za granicą

Wyjazd do pracy za granicą umożliwia nam polepszenie zdecydowanie swojej sytuacji zarobkowej, dlatego to właśnie poza granicami naszego kraju możemy liczyć na lepsze zarobki oraz wiele dodatkowych benefitów. Sprawdź, na jakie najczęściej oferty pracy za granicą możesz się spotkać.

Poszukiwani… specjaliści!

W trakcie przeglądania ofert pracy za granicą z pewnością znajdziemy wiele ogłoszeń, które dotyczą stanowisk specjalistycznych. Z pewnością w tym sektorze zatrudnienie znajdą osoby z odpowiednimi kwalifikacjami oraz doświadczeniem. Bez problemu zatem znajdziemy pracę w branży IT, finansowej, logistycznej, sprzedażowej, marketingowej czy przemysłowej. Brakuje w szczególności specjalistów w sektorze informatycznej, zwłaszcza programistów oraz specjalistów do spraw marketingu. Deficyt pracowników odnosi się także do inżynierów w różnych zawodach.

Pracownik produkcyjny i magazynowy

Praca na produkcji oraz na magazynie to popularne sektory, w których brakuje dużej ilości pracowników. Nie we wszystkich przypadkach wymaga się, aby mieć doświadczenie oraz znać wybrane języki obce. Możemy jednak liczyć się z dobrym wynagrodzeniem oraz wieloma benefitami dla pracowników. Na produkcji brakuje przede wszystkim monterów, kontrolerów, operatorów maszyn czy elektryków. Wiele z nich znajdziemy, przeglądając ogłoszenia o pracę w Czechach – Pracujwunii.pl. U naszych południowych sąsiadów z pewnością znajdą się wolne stanowiska na produkcji oraz w branży przemysłowej i motoryzacyjnej ze względu na dużą liczbę koncernów samochodowych. Dużym atutem jest wysokie wynagrodzenie, możliwość płatnych godzin nadliczbowych, większa ilość płatnego urlopu, czy transport oraz zakwaterowanie.

Pracownik fizyczny

Pracowników fizycznych również jest zbyt mała liczba, aby zapełnić odpowiednio dany sektor czy branżę. W większości przypadkach deficyt związany jest z sektorem budowlanym. Brakuje hydraulików, elektryków, tokarzy, mechaników, dekarzy, murarzy, czy cieśli. Dlatego często szuka się pracowników nawet dorywczych, którzy chętnie podejmują się takiego zatrudnienia i mają zapał do pracy.

Pracownik sezonowy

Zagraniczni pracodawcy poszukują również chętnie osób do prac sezonowych np. przy zbiorach warzyw i owoców, a także w ogrodnictwie, sadownictwie oraz rolnictwie. Wszystko to za sprawą szczytu sezonu, w którym mamy do czynienia z największymi uprawami. Liczba ofert pracy w okresie wakacyjnym jest wówczas znacznie większa. W niektórych krajach mamy jednak do czynienia z możliwością pracy w tych sektorach cały rok np. w Hiszpanii. Praca sezonowa ma wiele zalet: wysokie wynagrodzenie, możliwość pracy w nadgodzinach, czy zapewnione zakwaterowanie i transport.

Ciekawostki o pracy we Francji
Francja stała się bardzo popularna w ostatnich latach, pod względem wyjazdów pracowniczych i delegacji. Każdy pracownik...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.