Jak zdobyć pracę we Francji?

Przed wyjazdem do Francji w celach zarobkowych, powinieneś odpowiednio zaplanować swoją podróż, aby nie jechać „w ciemno”. Sprawdź, o czym należy pamiętać, podejmując się zatrudnienia w kraju nad Sekwaną. Poniższe wskazówki ułatwią poszukiwania pracy.

Umiejętności i doświadczenie

Pracę we Francji znajdziemy w różnych sektorach. Wszystko to uzależnione jest od umiejętności oraz doświadczenia danego kandydata. Dlatego przed podjęciem pracy warto zastanowić się nad swoimi kwalifikacjami. Pozwoli to określić, jakie stanowisko nas interesuje lub czy chcemy spróbować czegoś nowego. Pracę we Francji możemy znaleźć w wielu branżach. Oczywiście w dalszym ciągu poszukiwani są specjaliści w dziedzinie handlu, finansów, IT, czy logistyki. W kraju nad Sekwaną na dobre zatrudnienie mogą liczyć także fachowcy w branży przemysłowej, transportowej oraz budowlanej. W sezonie wakacyjnym możemy liczyć na pracę w gastronomii, hotelarstwie i przy zbiorach warzyw i owoców. Dlatego zatrudnienie sezonowe jest niezwykle popularne ze względu na wzmożony ruch turystyczny w tym kraju. Warto zatem przeglądać nieustannie aktualne oferty pracy we Francji, aby na bieżąco zyskać informacje o zatrudnieniu.

Praca tymczasowa

Gdy nie jesteśmy pewni, czy Francja to dla nas odpowiedni kraj na dłuższy pobyt celem podjęcia pracy, możemy zdecydować się na zatrudnienie tymczasowe. Daje to ogromne możliwości rozwoju w danych dziedzinach. Agencja pracy tymczasowej zapewnia bezpieczeństwo wybranych ogłoszeń oraz pełne wsparcie podczas organizacji wyjazdu. Dodatkowo udzielają pomocy w kwestii zakwaterowania oraz odpowiadają za kontakt z pracodawcą. Warto zatem zastanowić się, czy wsparcie agencji pracy nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Jeśli obawiamy się wiarygodności danej firmy, możemy bez problemu sprawdzić ją w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia.

Jak wygląda praca we Francji?

Pierwsze co, rzuci nam w oczy podczas podejmowania zatrudnienia we Francji, jest 35-godzinny tydzień pracy, a więc to znacznie krótszy okres niż w Polsce. Dodatkowo nie musimy ubiegać się o zezwolenie na pracę, a wszyscy obywatele Unii Europejskiej mogą liczyć na rejestrację w zagranicznych urzędach pracy i za ich pośrednictwem szukać dla siebie odpowiedniego zatrudniania. Z jakim wynagrodzeniem mamy do czynienia we Francji? Od 1 stycznia 2019 płaca minimalna wynosi 1521,22 €, czyli 10,03 € na godzinę – podane kwoty są wartościami brutto. Na rękę możemy otrzymać zatem wynagrodzenie rzędu 1200 €. Jednak nie należy sztywno trzymać się minimalnego wynagrodzenia. Zarobek zależy przede wszystkim od wykonanego zawodu, stanowiska, kwalifikacji oraz doświadczenia. Dlatego może on być znacznie wyższy niż preferowane 1521,22 €. Co ważne – we Francji nie zarobisz mniej niż minimalna płaca.

Ciekawostki o pracy we Francji
Francja stała się bardzo popularna w ostatnich latach, pod względem wyjazdów pracowniczych i delegacji. Każdy pracownik...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.