Aplikacja dla geodetów, którą musisz mieć!

QuickGNSS to aplikacja, która wywołała rewolucje wśród geodezyjnych pomiarów z wykorzystaniem technologii GNSS na dowolnym urządzeniu obsługującym system Android. Program wykorzystuje funkcjonalność odbiorników GNSS, czyli nic innego jak GPS oraz inne urządzenia w tej samej technologii. Aplikacja ta na bieżąco jest aktualizowana i są dodawane do niej coraz to nowsze funkcje oraz poszerzana jest oferta urządzeń, które z nią współpracują.

Zalety programu

Aplikacja geodezyjna Quick GNSS nie wymaga dedykowanego szkolenia, jej intuicyjność pozwala na korzystanie z niej w pełnym wymiarze, od pierwszego uruchomienia. Dostosowana jest do współpracy z odbiornikami wielu producentów, a wydajny graficzny serwer pozwala na korzystanie z bardzo dużych plików. Aplikacja geodezyjna wbudowane w siebie ma narzędzie, które generuje raporty z pomiarów. W aplikacji możemy korygować wysokość anteny, przypisywać zdjęcia oraz wyświetlać mapę za pomocą Google Maps i innych.

Jak przenieść dane z aplikacji na komputer?

Po dokonaniu pomiarów, dzięki chmurze CubicCloud możemy w łatwy sposób przenieść dane na komputer i kontynuować swoje działania. Wszyscy użytkownicy aplikacji CubicOrb docenią w jak łatwy sposób, dzięki Quick GNSS w szybki sposób można przenieść na komputer, a następnie do dowolnego programu CAD.

Dlaczego warto korzystać z aplikacji geodezyjnej QuickGNSS?

QuickGNNS pozwala na wydłużenie pomiarów w trakcie jego trwania, a inteligentne systemy pozwalają na pomiar tymczasowych punktów, których nie zawierają tabele. Aplikacja pozwala również na tworzenie i stosowanie profili tolerancji pomiaru oraz wbudowane ma narzędzie szybki kod. Możliwe jest także tyczenie wektora z więcej niż jednym załamaniem oraz zablokowanie kompasu podczas tej czynności. Aplikacja geodezyjna zawiera wygodne menu wyboru punktu oraz narzędzia dostosowane do pomiarów pośrednich.

Aplikacja geodezyjna QuickGNSS

Aplikacja, tak jak wspomnieliśmy, współpracuje z każdym urządzeniem z systemem Android, co oznacza, że nie musimy ograniczać się do małych ekranów telefonów. Możliwość wyświetlania dowolnego punktu w mapach pobranych na system Android daje nam możliwość użytkowania ulubionych programów.

 

źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.