Rodzaje tablic do pracy – jaka będzie najlepsza?

Każde biuro w każdej firmie potrzebuje odpowiedniej tablicy do prezentacji. Mało tego, często i freelancerzy pracujący w domu odczuwają potrzebę posiadania tablicy, ponieważ przydaje się do notatek, zapisywania pomysłów, rozrysowywania strategii. Zastosowań jest bez liku. Niektóre rodzaje tablic są także z powodzeniem wykorzystywane do użytku domowego – codzienna organizacja życia domowego jest dzięki temu bardzo ułatwiona.

Wśród tablic do prezentacji prym wiedzie tablica suchościeralna i flipchart. Jednak coraz częściej w biurach widuje się tablice szklane lub kredowe. Zawsze dobrze sprawdzają się także klasyczne tablice korkowe. Wybór jest duży – pojawia się pytanie, czym się różnią i jakie mają właściwości poszczególne typy tablic?

Tablica suchościeralna magnetyczna

Sprzęt do prezentacji, który będzie praktyczny w użytkowaniu, a jednocześnie wydajny i przyjazny środowisku? To oczywiście tablice o właściwościach suchościeralnych i magnetycznych. Możliwość wielokrotnego pisania po tej samej powierzchni sprawia, że raz zakupiona tablica może służyć na długie lata.

Z powodzeniem sprawdzają w tych miejscach, gdzie dużo i często się pisze, np. w szkołach językowych, na szkoleniach, warsztatach, a także w firmach, w których często organizuje się burze mózgów i inne spotkania z pracownikami. Funkcja magnetyczna pozwala mocować do tablicy notatki i dodatkowe elementy. Tablice tego typu są także z powodzeniem wykorzystywane w domach – do sporządzania luźnych notatek, tworzenia list zakupów, rozpisywania harmonogramu sprzątania czy planu dnia. Jeżeli chcesz nabyć tablice szkolne suchościeralne – tablice-magnetyczne.com to miejsce, gdzie możesz zakupić je w bardzo korzystnej cenie.

Tablica suchościeralna szklana

Tablica szklana cieszy się coraz większym powodzeniem w przeróżnych firmach. Jej montaż polega na zawieszenia na ścianie. Jeśli więc ktoś poszukuje tablicy do prezentacji, którą będzie można przenosić do różnych pomieszczeń, to lepiej skupić się na innych rodzajach tablic. Jednak jeśli przeznaczeniem tablicy jest zawieszenie na ścianie w stałym miejscu, może ona być ciekawym rozwiązaniem. Dostępne są w kolorach białym, czarnym i szarym, choć spotkać można także odważniejsze odcienie. Tym, co wyróżnia każdą wersję, jest elegancki wygląd, więc może być również ozdobą estetycznego biura.

Flipchart – wygoda w użytkowaniu

Tablica na stojaku z listwą przytrzymującą papier, to popularny sprzęt wykorzystywany do prezentacji. Ma dwojakie zastosowanie. Można przymocować do niej blok papieru i wykorzystywać tradycyjne pisanie na kartce, za pomocą zwykłego markera. Druga opcja, to wykorzystanie suchościeralnej i magnetycznej tablicy flipcharta do tworzenia jednorazowych notatek czy rysunków specjalnym markerem. Niektóre flipcharty posiadają właściwości suchościeralne, jednak należy zwrócić na to szczególną uwagę przy zakupie, aby nie zniszczyć tablicy.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.