Na czym polega praca agencji pracy tymczasowej?

Popularność agencji pracy tymczasowej wciąż rośnie, a nie brakuje ofert pracy, które poszukiwałyby specjalistów zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym. Coraz więcej osób decyduje się również na pomoc agencji pracy tymczasowej. Na czym dokładnie polega praca takiej agencji? Czy uda nam się dzięki temu znaleźć zatrudnienie?

W jaki sposób działa agencja pracy tymczasowej?

Agencja pracy tymczasowej opiera się głównie na znalezieniu i dostarczeniu pracowników do pracodawcy, z którym zawarła umowę. Agencja przejmuje obowiązki związane z zatrudnieniem, takiej jak załatwienie wszelkich formalnych spraw, opłata wynagrodzenia, ubezpieczenie czy składki społeczne. Agencja pracy tymczasowej jest więc dla pracownika formalnym pracodawcą i oddelegowuje go do pracy w firmie swojego klienta, który w tym momencie staje się tzw. pracodawcą użytkownikiem.

Agencja pracy tymczasowej skupia się głównie na: rekrutowaniu i poszukiwaniu kandydatów do pracy. W imieniu zagranicznego pracodawcy zajmuje się przygotowaniem kandydatów na wybrane stanowiska. Obsługuje również pracowników podczas ich zatrudnienia. Do zadań agencji należy skierowanie pracowników na odpowiednie badania, czy przygotowanie wszelkie potrzebnych dokumentów.

Jak dokładnie wygląda współpraca z agencją pracy?

Na samym początku klient zgłasza się do agencji z zapytaniem ofertowym, gdzie następnie przygotowuje ofertę, analizuje zapytania oraz ustala wysokość marży. Po akceptacji warunków następuje podpisanie umowy. Agencja poszukuje kandydatów i wybrane CV przekazuje klientowi. Klient, czyli pracodawca wybiera kandydatów, agencja natomiast kieruje ich na badania i następnie podpisuje z nimi umowę.

Korzystanie z pomocy agencji pracy tymczasowej – zalety

Agencja pracy tymczasowej ma przede wszystkim bogatszą ofertę, co daje nam możliwość zdobycia niezbędnego doświadczenia u wielu pracodawców oraz pozwala na uzyskanie kwalifikacji. Dzięki agencji mamy szansę szybciej zaistnieć na rynku pracy zarówno polskim, jak i zagranicznym. Co więcej, agencje pracy tymczasowej odpowiadają za wszystkie kwestie formalno-prawne oraz kontakt z pracodawcą, co umożliwia nam podjęcie bezpiecznej pracy.

Podjąć się zatrudnienia tymczasowego może każdy, nie trzeba mieć żadnych uprawnień, które potwierdzałyby konkretne umiejętności. Mamy możliwość pracować w elastycznych godzinach pracy bez większych ograniczeń, np. związanych z wiekiem podczas podpisywania umowy. Można pracować w branżach, których łatwo o swój rozwój zarówno osobisty, jak i zawodowy. Musimy również mieć na uwadze fakt, że bardzo często z pomocy agencji pracy tymczasowej korzystają osoby, które chcą znaleźć zatrudnienie za granicą. Wybierz praca za granicą polski, aby móc znaleźć odpowiednie zatrudnienie, będąc jeszcze w kraju. Umożliwia Ci to znalezienie pracy bez konieczności „wyjazdu w ciemno”.

 

Agencja Pracy Tymczasowej
Agencja Pracy Tymczasowej o firma, która specjalizuje się w pośrednictwie pracy i dostarczaniu tymczasowych pracowników do...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.