Jak czerpać radość i satysfakcję ze swojej pracy?

Czasami trudno jest nam zmotywować się do pracy – każdy kolejny dzień wydaje się być taki sam, ciężko wstaje się z łóżka, zwłaszcza w drugiej połowie roku, gdy za oknem robi się szaro i zimno. W jaki sposób najlepiej pokonać te trudności i blokady, kiedy entuzjazm do wykonywania swoich obowiązków opada, a my codziennie marzymy wyłącznie o tym, by jak najszybciej z powrotem znaleźć się we własnym domu?

Work-life balance

Wiele mówi się o tak zwanym work-life balance, czyli zachowania równowagi pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym. Nie są to bynajmniej puste słowa. W istocie to ogromnie ważne, aby nauczyć się stawiać grubą kreskę pomiędzy byciem pracownikiem, a swoim życiem poza pracą – w domu, z rodziną, wśród przyjaciół, w czasie wolnym, samemu ze sobą. W przeciwnym razie, kiedy wciąż mieszamy obie te sfery, stajemy się nerwowi, stale w napięciu i pełnej gotowości do działania. A bez odpowiedniej ilości czasu na relaks, odpoczynek i tak zwany reset, nie naładujemy swoich wewnętrznych akumulatorów i kolejnego dnia nie wstaniemy pełni motywacji i sił na stawianie czoła kolejnym obowiązkom.

Zadbaj o swój komfort

Czasami w pracy przeszkadzają nam pozornie drobne i mało znaczące rzeczy, które jednak istotnie wpływają na nasz nastrój i naszą motywację. Często wystarczy niewiele – ulubiona muzyka, pyszne przekąski i napoje, możliwość otulenia się ulubionym, ciepłym swetrem, aby poczuć się o wiele wygodniej, poprawić sobie humor, a dzięki temu z większą przyjemnością zasiąść przy biurku i wykonywać swoje obowiązki.

Pogłębiaj swoją wiedzę na temat motywacji

Motywacja sama w sobie to niezwykle ciekawe zagadnienie, na temat którego warto dowiedzieć się nieco więcej. Dobrą opcją mogą być ciekawe szkolenia, kursy, książki, czy artykuły, jak na przykład narzędzia motywacji od Sodexo. Czy wiedziałeś, że istnieją różne metody motywowania pracowników? Środki przymusu, zachęty oraz perswazji. Pewnie już zauważyłeś, że najlepiej działają słowa uznania, pochwały, docenianie oraz nagradzanie – czy w Twojej firmie działa już system kafeteryjny, który umożliwia korzystanie z różnych bonów, kodów zniżkowych, kart podarunkowych? Jeżeli nie, koniecznie na następnym zebraniu szepnij kilka słów na ten temat swojemu szefowi!

Czym jest EBITDA?
Każda firma stara się osiągnąć zyski, ale sposób, w jaki je osiąga, może się różnić w...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.