Dlaczego warto mieszkać we Francji?

Jeżeli decydujesz się na wyjazd do Francji z powodów zarobkowych, z pewnością powinieneś poznać również inne zalety mieszkania w tym fascynującym kraju. Wiążą się one nie tylko z aspektami pracy i życia zawodowego, ale również z innymi kwestiami, które postaramy się poruszyć w dzisiejszym wpisie.

Kuchnia we Francji

Jedną z oczywistych zalet mieszkania we Francji jest możliwość testowania tamtejszej kuchni oraz tradycyjnych wyrobów. Do jednych z charakterystycznych jej elementów należą wypieki oraz pieczywo. Są tego wszelkiego rodzaju bagietki, bułeczki czy chleby, ale również ciastka, makaroniki czy rogaliki.

We Francji odnajdą się również miłośnicy wszelkich wyrobów serowych, ponieważ tamtejszy kraj posiada ich aż 350 rodzajów – od długodojrzewających po inne wariacje smakowe. Dodatkowo kuchnia jest dla Francuzów bardzo istotnym elementem życia, co można odczuć na każdy kroku kosztując niepowtarzalnych, tradycyjnych potraw.

Dodatkowo, miłośnicy trunków mogą wybierać spośród pokaźnej puli wszelkiego rodzaju win. Zaraz koło Włoch i Hiszpanii, Francja jest jednym z czołowych producentów wina na świecie. Francuskie wino cechuje się świetną jakością, a jego ceny zaczynają się od bardzo niewielkich kwot.

Dobry system pracy

Jeżeli chcesz podjąć pracę we Francji, powinieneś wiedzieć, jakie benefity wynikają z tego tytułu. Po pierwsze, tydzień pracy we Francji trwa tylko 35 godzin, gdzie w Polsce jest to 40 godzin. Ponadto, po przekroczeniu tego czasu, przysługują Ci płatne nadgodziny.

Dodatkowo, w ciągu całego roku możesz wykorzystać aż 13 dni wolnych. We Francji masz również prawdo do 5 tygodni płatnego urlopu. Jest to zdecydowanie dużo na tle innych krajów europejskich.

Zróżnicowany krajobraz

Dzięki temu, że Francja jest stosunkowo dużym państwem, możesz wybierać pomiędzy bardzo zróżnicowanym krajobrazem. Począwszy od gór, aż po wybrzeże. Na południu Francji słońce świeci przez niemal 160 dni, dzięki czemu nawet miłośnicy wyższych temperatur znajdą coś dla siebie.

Zalety Francji – podsumowanie

Jak widzisz, praca we Francji może okazać się korzystna nie tylko ze względu na zarobki oraz system pracy, ale także przez bogata ofertę zalet, które oferuje ten kraj. Warto skontaktować się z agencją, która pomoże dopełnić wszelkich formalności związanych z przeprowadzką.

Źródło zdjęć: freepik.com

Ciekawostki o pracy we Francji
Francja stała się bardzo popularna w ostatnich latach, pod względem wyjazdów pracowniczych i delegacji. Każdy pracownik...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.