Czy warto szukać oferty pracy przez agencję?

Decydując się na migrację zarobkową poza granice Polski, należy szczególnie uważać, zwłaszcza jeżeli nie znamy języka kraju, do którego się udajemy. Aby skutecznie znaleźć wiarygodną pracę i uczciwe zarobki, warto skorzystać z wszelkich pomocy. Jedną z nich jest usługa oferowana przez agencje pośrednictwa pracy. Jednak i w tym przypadku lepiej zachować ostrożność, ponieważ nie każda oferta będzie dla nas korzystna. Czy warto zatem szukać zatrudnienia przez agencję pracy?

Oferty pracy za granicą

W Internecie można znaleźć bardzo dużo ogłoszeń, dotyczących pracy za granicą. Najczęściej Polacy migrują do Niemiec, Wielkiej Brytanii czy krajów skandynawskich. W ostatnim czasie na popularności zyskały również Austria i Francja, a dla tych odważniejszych i poszukujących ciekawych wrażeń, również Turcja. Kraje te przyciągają polskich obywateli lepszymi zarobkami oraz atrakcyjnymi pakietami socjalnymi i lepszym standardem życia.

Niedoświadczone osoby, które jadą „w ciemno” i w dodatku bez znajomości języka, muszą szczególnie uważać na oszustów. Nieuczciwi pracodawcy umieszczają ogłoszenia w Internecie, oferując wspaniałe warunki i wynagrodzenie, na które prędzej czy później ktoś się skusi.  Praca za granicą wiąże się z różnymi zagrożeniami, ponieważ możemy trafić na umowę dla nas bardzo niekorzystną lub nie otrzymać wynagrodzenia. Dlatego ostrzegamy przed pochopnym podejmowaniem decyzji. Jeżeli nie mamy nikogo znajomego w kraju, do którego chcesz się udać, który mógłby pomóc nam w weryfikacji pracodawcy, lepiej skorzystać z pomocy fachowej agencji.

Szukasz pracy za granicą? Czeka na Ciebie praca w Norwegii, Niemczech, Czechach i na Litwie! 

Agencja pracy tymczasowej – czy warto

Zanim zdecydujemy się skorzystać z oferty agencji pośrednictwa pracy, warto poznać jej zakres działalności oraz dokładnie ją zweryfikować. Najlepiej poprzez kierowanie się ilością rekomendacji wśród znajomych i opinii w Internecie. Pamiętajmy aby również dokładnie sprawdzić umowę oraz warunki, zanim zgodzimy się ją podpisać. Najważniejsze kwestie, które powinny zawierać się w dokumentacji to:

  • nazwa pracodawcy, u którego chcemy podjąć pracę, wraz z dokładnym adresem,
  • okres zatrudnienia,
  • rodzaj umowy (o pracę czy zlecenie),
  • ubezpieczenie,
  • dojazd, zakwaterowanie i wyżywienie (czy jest wliczone w cenę, czy nie),

Renomowane agencje pracy nie pobierają pensji od pracownika, któremu pomagają znaleźć zatrudnienie. Zarabiają na współpracy z klientem którym jest pracodawca. Warto o tym pamiętać.

Agencja Pracy Tymczasowej
Agencja Pracy Tymczasowej o firma, która specjalizuje się w pośrednictwie pracy i dostarczaniu tymczasowych pracowników do...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.