Czy opłaca się pracować w Turcji?

Jeżeli szukasz interesującego celu migracji zarobkowej, warto rozważyć każde opcje. Dziś na celowniku znalazła się Turcja! Czy u naszych dalszych południowych sąsiadów warto szukać zatrudnienia? Co warto wiedzieć, o pracy w Turcji?

Praca Turcja

Sytuacja na tureckim rynku pracy kształtuje się następująco – w sierpniu 2017 stopa bezrobocia wyniosła tam blisko 10,6%. Co wskazuje na poprawę w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym, kiedy to wskaźnik liczby osób pozostających bez stałego zatrudnienia na tym terenie kształtował się na poziomie 11,5%. Jednak wielu obcokrajowców wciąż ma ogromne obawy przed wyjazdem do Turcji, zarówno w celach rekreacyjnych, jak i zarobkowych, ze względu na niejednoznaczną sytuację polityczną.

Praca w Turcji dostępna jest przede wszystkim dla obcokrajowców wyróżniających się bardzo dobrą znajomością języka angielskiego, lokalni pracodawcy bardzo doceniają także przynajmniej podstawowe kompetencje w zakresie języka tureckiego – w niektórych przypadkach nie są wymagane od kandydata, jednak stanowi to jego ogromną przewagę konkurencyjną i zwiększa efektywność jego komunikacji ze współpracownikami.

Gdzie szukać pracy w Turcji?

Pracę w Turcji obcokrajowcy mogą znaleźć m.in. w sektorze turystycznym – jako animator lub rezydent biura podróży, w branży IT – jako programista, edukacyjnej – np. w charakterze nauczyciela języka angielskiego w prywatnej w szkole, handlowej czy też międzynarodowej korporacji. Należy również zaznaczyć, że niektóre zawody na terenie Turcji zgodnie z prawem wykonywać mogą jedynie Turkowie. Zalicza się do nich m.in. poszczególne profesje z branży medycznej.

Oferty pracy w Turcji można znaleźć w takich miastach jak Ankara, Stambuł, Antalya czy Fethiye. Podaje się, że minimalne wynagrodzenie brutto na terenie kraju kształtuje się na poziomie 1777,5 TRY.

 

Ciekawostki o pracy we Francji
Francja stała się bardzo popularna w ostatnich latach, pod względem wyjazdów pracowniczych i delegacji. Każdy pracownik...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.