Jak podjąć bezpieczną pracę na Węgrzech?

Szukasz zatrudnienia, które dałoby Ci możliwość osobistego i zawodowego rozwoju? Zdecydowanie warto zastanowić się nad znalezieniem pracy za granicą. Obecnie nadal większa ilość Polaków decyduje się na taki krok. Praca za granicą umożliwia nam wyższe zarobki i lepsze standardy życia. Popularnymi kierunkami emigracyjnymi są wciąż kraje zachodnie, ale również południowe zakątki wyróżniają się na rynku pracy. Zdecydowanie do takich miejsc należą Węgry. Jak zatem podjąć tam legalną pracę? Zapoznaj się z naszym artykułem.

Zezwolenie o pracę

Polacy nie muszą ubiegać się o pozwolenie na podjęcie pracy na Węgrzech, ponieważ poprzez otwarte granice mamy możliwość swobodnie znaleźć zatrudnienie w krajach Unii Europejskiej.

Aby móc pracować na Węgrzech, musimy oczywiście najpierw znaleźć pracę poprzez odpowiednie oferty pracy na stronach internetowych czy dzięki pomocy agencji pracy. Po znalezieniu zatrudnienia musimy zgłosić się do pracodawcy, aby móc dopełnić wszystkie niezbędne formalności. Do pobytu na Węgrzech wystarczy mieć dowód tożsamości, najczęściej dowód osobisty lub paszport. Jednak warto pamiętać o tym, że dłuższy pobyt niż 90 dni wymaga potwierdzenia, czyli zezwolenia o pobyt w celu wykonywania obowiązków zawodowych. Jeśli chcemy otrzymać taki dokument, musimy zgłosić się do najbliższego urzędu lub poprosić zagranicznego pracodawcę, czy agencję pracy, którą współpracowaliśmy o pomoc. Zezwolenie na pobyt wydaje się zazwyczaj na okres około 5 lat z możliwością przedłużenia.

Kto ma szansę znaleźć pracę na Węgrzech?

Przede wszystkim, aby móc znaleźć zatrudnienie na Węgrzech warto znać języki obce, najlepiej angielski lub węgierski. Obecnie większa ilość społeczeństwa zna już angielski, dlatego nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem zatrudnienia. Warto jednak wiedzieć, że łatwo pracę na Węgrzech znajdą osoby z wyższym wykształceniem lub odpowiednimi kwalifikacjami. Mowa głównie o osobach, które mają kwalifikacje związane z działem IT i marketingiem. Oprócz tego zatrudnienie znajdziemy w budownictwie, przemyśle, przetwórstwie, handlu i w pracach sezonowych.

Gdzie szukać pracy na Węgrzech?

Pracy za granicą można szukać na popularnych portalach z ogłoszeniami, które specjalizują się w pomaganiu w znalezieniu zatrudnienia. Posiadają zazwyczaj bogatą bazę ofert pracy z różnych branż, gdzie możemy znaleźć zatrudnienie dopasowane do naszego wykształcenia, doświadczenia, kwalifikacji i zainteresowania. Zdecydowanie polecamy sprawdzać ogłoszenia o pracę na Węgrzech – Europa Jobs ze względu na to, że posiadają przejrzyste i rzetelne informacje o zatrudnienie, a także łatwo można poruszać się po samym portalu, aby móc znaleźć dla siebie odpowiednie oferty. Oprócz tego wiele osób szuka pracy również poprzez agencje pracy, gdzie bezpośrednio agencje zajmują się całym zatrudnieniem, a nawet kontaktem z pracodawcą.

 

Ciekawostki o pracy we Francji
Francja stała się bardzo popularna w ostatnich latach, pod względem wyjazdów pracowniczych i delegacji. Każdy pracownik...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.