Na co zwrócić uwagę przed wyjazdem do pracy za granicę?

Osoby, wyjeżdżające do pracy za granicę nie wiedzą, czego się spodziewać oraz na co muszą zwrócić uwagę. Aby zapobiec niepowodzeniom i nie wrócić do domu niezadowolonym, należy zadbać oraz dowiedzieć się o najważniejszych informacjach. Unikniemy z pewnością wszelkich niedomówień.

Sprawdź pracodawcę

Przed wyjazdem i decyzją o podjęciu zatrudnieniu, warto sprawdzić przyszłego pracodawcę. Legalne firmy mają nadawane numery rejestrowe. Gdy będziemy pracować bezpośrednio u zagranicznego pracodawcy, to z pewnością uda nam się zobaczyć jego NIP europejski oraz dane siedziby firmy. Większe przedsiębiorstwa często posiadają swoje strony internetowe, a więc to duże źródło informacji. Nie decydujmy się na wyjazd, gdy mamy wątpliwości co do pracodawcy. W przypadku agencji pracy można sprawdzić, czy ma nadany KRAZ. Gdy mowa o firmie, jej numer NIP, REGON oraz KRS można bez problemu sprawdzić za pomocą wyszukiwarki.

Tryb pracy

Warto dowiedzieć się, w jakim trybie pracy będziemy pracować. Dlatego warto wiedzieć w jakim wymiarze w ciągu dnia, jak i tygodnia w godzinach. Upewnij się również, na jaki okres wyjeżdżasz. Czas oraz wymiar zatrudnienia powinny zostać zawarte w umowie. Nie wyjeżdżaj za granicę bez podpisanej umowy. Dokładnie przeczytaj wszystkie warunki oraz punkty dokumentu. Powinno być w niej zawarte wynagrodzenie, wymiary godzin, okres pracy, jak i Twoje dane oraz dane pracodawcy.

Jakie otrzymam wynagrodzenie?

Warto dowiedzieć się, w jaki sposób będziemy otrzymywać wynagrodzenie – tygodniówki, czy po miesiącu. W dodatku sprawdź swoją stawkę godzinową oraz minimalną wypłatę, jeśli obowiązuje w danym kraju. Kwoty mogą się różnić, ponieważ uzależnione jest to także od stawek netto, brutto oraz podatków. Z pewnością przyda Ci się informacja o płatnych nadgodzinach.

Szukanie odpowiednich ofert pracy

Szukanie pracy za granicą nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy jedynie zastanowić się nad odpowiednim kierunkiem wyjazdu, a następnie przejrzeć ogłoszenia. Wielka Brytania, kraje Skandynawskie, Holandia, Belgia, czy Niemcy to najpopularniejsze kierunki. Zachęcamy również do sprawdzenia pracujwunii – ogłoszenia o pracę w Austrii, gdzie także znajdziesz wiele ogłoszeń z kraju nad Dunajem. Z pewnością duża ilość ciekawych ofert powinna przekonać do zapoznania się z zatrudnieniem w tym kraju. Warto szukać różnych kierunków wyjazdu do pracy.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.