3 podstawowe błędy podczas szukania pracy za granicą

Szukasz zatrudnienia za granicą na własną rękę? Wysyłasz dużą ilość CV i zero odzewu ze strony pracodawcy? Sprawdź, co może być tego przyczyną! Możliwe, że zamieszczasz nieodpowiednie dane lub Twoje CV jest źle przetłumaczone. W poniższym artykule przedstawimy Ci 3 najczęstsze błędy w pisaniu tego dokumentu podczas szukania pracy za granicą.

Nieaktualne CV oraz zamieszczone w nim dane

Z pewnością przedstawiając swoje CV dobrze, aby było jak najlepiej przygotowane oraz napisane. Musi w końcu pracodawca dobrze Cię poznać oraz sprawdzić Twoje wykształcenie czy kwalifikacje, jeśli ubiegasz się o stanowiskach biurowe czy w międzynarodowych firmach. Pamiętaj, aby swój dokument rozpocząć od ostatniego miejsca zatrudnienia. Jeśli brałeś udział w dużej ilości kursów oraz szkoleń warto wymienić je wszystkie w procesie rekrutacji, aby móc zwiększyć swoje szanse na otrzymanie wybranej przez siebie pracy. Nie można również zapomnieć o zdjęciu – najlepiej w pełni aktualne oraz profesjonalne (np. z dowodu). Nie są mile widziane żadne fotografie z galerii prywatnej. Umieścić należy swoje wykształcenie, znajomość języków obcych, posiadane umiejętności (np. obsługa maszyn czy programów komputerowych). Liczy się profesjonalizm, który powinien być widoczny także na CV. Podczas tworzenia dokumentu możesz skorzystać z gotowych szablonów, dzięki którym z łatwością umieścisz swoje niezbędne dane, a szata graficzna będzie elegancka.

Umieszczanie fałszywych informacji w CV

Rozmowa kwalifikacyjna to czas, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Oczywiście nie można przesadzać z ilością chwalenia się, aby dać również możliwość wypowiedzenia się oraz skomentowania przez rekrutera. Dlatego, aby być w pełni wiarygodnym w CV, umieść jedynie prawdziwe informacje. W CV pisz wyłącznie o umiejętnościach i kwalifikacjach, które faktycznie posiadasz i o projektach, w których brałeś udział. Rekruter z pewnością szybko zweryfikuje nieprawdziwe dane.

Nieprzygotowanie na rozmowę kwalifikacyjną

Pracodawca lub rekruter zagraniczny może poprosić Cię, abyście w jakiś sposób się skontaktowali w celu omówienia kwestii związanych z zatrudnieniem. Nie zawsze musimy udać się do tego kraju na rozmowę – niekiedy rozmowa odbywa się przez telefon lub poprzez wideokonferencje. Jednak nawet do takiej formy rozmowy kwalifikacyjnej warto się przygotować. Jeśli to możliwe zgromadź jak najwięcej informacji o firmie, w której chcesz pracować oraz zapoznaj się z zakresem swoich obowiązków. Uważnie słuchaj rekrutera oraz odpowiadaj na wszystkie jego pytania. Dowiedz się również o wszystkich warunkach zatrudniania – godzinach pracy, okresie zatrudnienie, wynagrodzeniu, urlopie czy godzinach nadliczbowych.

Jeśli szukasz zatrudnienia poza granicami naszego kraju, najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie może być agencja pracy tymczasowej za granicą Poland WorkForce. Znajdziesz tam wiele ogłoszeń związanych z zatrudnieniem za granicą.

 

 

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.