Praca tymczasowa za granicą – korzyści

Praca tymczasowa jest chętnie wybieraną formą zatrudniania okresowego ze względu na różnorodność korzyści. Warto zatem rozważyć rodzaj takiej pracy, decydując się na wyjazd za granicę. To nie tylko zdobywanie doświadczenia oraz kwalifikacji, ale również możliwość wyższego zarobku.

Warunki pracy tymczasowej

Zatrudnienie tymczasowe składa się głównie z trzech podmiotów: agencji pracy tymczasowej, pracownika tymczasowego oraz pracodawcy. To rozwiązanie jest korzystne szczególnie dla pracownika – nie musi ponosić żadnych kosztów związanych z organizacją rekrutacji, a także może liczyć na wsparcie agencji. To właśnie agencja jest formalnym pracodawcą i odpowiada za wszystkie kwestie zarówno prawne, jak i administracyjne. Przede wszystkim wypłaca wynagrodzenie oraz opłaca wszelkie składki i ubezpieczenie. Pozostaje również w stałym kontakcie z naszym zagranicznym pracodawcą. Warto zatem podczas wyboru agencji, powołać się i sprawdzić legalność firmy w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia.

Praca tymczasowa – korzyści

Gdy o mowa pracy tymczasowej za granicą, musimy wymienić kilka zalet, które powinny przekonać nas, że ta forma zatrudnienia okresowego jest dla nas odpowiednia.

  • możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego i kwalifikacji
  • wyższe wynagrodzenie
  • okresowa praca – nie musimy zatem decydować się na stały pobyt
  • w pełni legalna forma zatrudnienia
  • elastyczny czas pracy
  • brak zbędnych formalności – wszystkie kwestie załatwiane są za pośrednictwem agencji
  • agencja jest naszym formalnym pracodawcą – odpowiada m.in. za wynagrodzenia
  • możliwość sprawdzenia się w danej branży, zawodzie lub na określonym stanowisku

Gdzie znajdziemy zatrudnienie tymczasowe za granicą?

Przede wszystkim, decydując się na wyjazd do pracy za granicę, postawmy na kraje Unii Europejskiej. Umożliwiają swobodne przebywanie na terenie danego kraju bez wymagania zezwolenia o pracę. Co więcej, możemy liczyć się pomoc i dużą ilość ogłoszeń w zagranicznych urzędach oraz agencjach zatrudnienia. Warto jednak zastanowić się, w jakiej branży chcielibyśmy pracować oraz jakie są wymagania pracodawców. Niekiedy są to głównie wymagania w zakresie doświadczenia oraz znajomości języka. Jednak nie należy obawiać się, wyjeżdżając, że nie znamy panującego w danym kraju języka. Obecnie wiele ogłoszeń na rynku nie wymaga tego od pracowników ze względu na rodzaj lub charakter zatrudnienia. Polecamy zatem obrać zachodnie kierunki jak Niemcy, Francja, Belgia, czy Holandia. Zdecydowania praca bez znajomości języka Francja będzie dla nas dużą dawką doświadczenia i zapewnia nam swobodny rozwój. Obecnie kraj nad Sekwaną jest chętnie wybierany przez Polaków, dzięki lepszym warunkom pracy oraz życia. Dodatkowo możemy liczyć na minimalne wynagrodzenie 1521,22 € oraz 35-godzinny tydzień pracy. Pamiętajmy, że na miejscu uczymy się języka, wyłapując słówka, czy proste zdania.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.