Lista aktualnych ofert pracy we Francji

Szukasz pracy we Francji? Interesuje Cię znalezienie konkretnej oferty? Z pewnością zależy Ci na dobrych warunkach zatrudnienia oraz wynagrodzeniu. Dlatego, przeglądając ogłoszenia o pracy, warto zwrócić uwagę na najbardziej popularne zawody. Sprawdź, jacy pracownicy są najbardziej poszukiwani we Francji.

Pracownik fizyczny

Oczywiście brakuje rąk do pracy w wielu sektorach oraz branżach, dlatego nic dziwnego, że francuscy pracodawcy potrzebują pracowników fizycznych. Mowa szczególnie o osobach, które mogłyby pracować choćby na budowie, na produkcji czy w zawodach rzemieślniczych. Dokładne zarobki oraz warunki zatrudnienia określane są indywidualnie w zależności od umiejętności oraz zdobytego doświadczenia. Ponadto nie trzeba dobrze znać języka, a jedynie wyrażać chęć do jego nauki lub pochwalić się znajomością angielskiego.

Specjaliści poszukiwani

Rąk do pracy brakuje również w specjalistycznych branżach, gdzie wymaga się doświadczenia oraz odpowiedniej znajomości języka. Mowa przede wszystkim o IT, specjalistach związanymi z finansami, obsługą klienta, sprzedażą, handlem czy logistyką.

Sektor produkcyjny i budowlany

Pracodawcy praktycznie przez cały rok szukają pracowników związanych z branżą produkcyjną oraz budowlaną. Oprócz tego nie wymaga się w takim przypadku znajomości języka, jedynie w stopniu komunikatywnym. Zapewnia to prawidłowy przepływ informacji między pracownikami zakładu oraz kierownikami. Stawki godzinowe uzależnione są od wykonywanego zajęcia. Jednak z pewnością możemy liczyć na większe wynagrodzenie niż minimalna płaca krajowa. Brakuje murarzy, stolarzy, zbrojarzy, operatorów maszyn, cieśli, kierowników czy inżynierów.

Branża TLS

Potrzebni są specjaliści od transportu, spedycji i logistyki. Ten sektor niezwykle szybko się rozwija i można zauważy, że poszerza zakres swoje działań nie tylko lokalnie, ale również międzynarodowo. Osoby z doświadczeniem i odpowiednim wykształceniem są zatem mile widziane za granicą.

Na jakie wynagrodzenie można liczyć?

Wynagrodzenie we Francji nie może być niższe od krajowej płacy minimalnej, która zmienia się periodycznie (SMIC – Salaire Minimum Interprofessionnel de Croissance). Od stycznia 2019 roku płaca wynosi 1.521,22 € miesięcznie (10,03 € na godzinę) brutto przy 35-tygdodniowym czasie pracy. Osoby z większym wykształceniem oraz doświadczeniem może zarobić dużo więcej, a stawki ustalane są względem danego zawodu i wykonywanych obowiązków. Lista aktualnych ofert pracy we Francji znajdziesz w Internecie na odpowiednich stronach i serwisach internetowych, które specjalizują się w zatrudnieniu za granicą.